Kalıcı Koltuk Lekelerine Pratik Çözüm Önerileri

Gün içerisinde meydana gelen kazalar ile oluşan koltuk lekeleri, evde uygulanabilecek pratik yöntemler ile birlikte giderilebiliyor.

Kalıcı Koltuk Lekelerine Pratik Çözüm Önerileri

Özellikle ev hanımlarının korkulu rüyası olan ve basit ev kazaları ile oluşan koltuk lekeleri doğru şekilde temizlenmediğinde, koltuk üzerinde yer alan sıvı,  koltuk süngerine kadar işleyerek yüzeyde tamamen kalıcı hale gelebiliyor.

Koltuklarda kaza ile meydana gelen çay, kahve, meyve suyu gibi lekelenmelerden tam anlamıyla kurtulmak ise evde uygulanabilecek birkaç basit yöntemle mümkün oluyor.

Öncelikle lekelere koltuk yüzeyince kalıcı hale gelmemesi için, en fazla 10-15 dakikalık bir süre içerisinde hızlıca müdahale etmek gerekirken, dökülen sıvının ise silinerek dağıtılması yerine, herhangi bir bezin sıvının üzerine konularak sıvı emiliminin gerçekleştirilmesinin sağlanması da gerekiyor.

Tüm bu işlemlerden sonra ise en bilinen temizlik malzemelerinden bir olan bulaşık deterjanı ile suyu birleştirip edinilen sıvının lekenin oluştuğu bölgeye temiz bir bez yardımı ile tampon şeklinde uygulanması gerekiyor.

Uygulanan tampon işlemini, bir müddet böyle beklettikten sonra ise lekenin oluştuğu bölgeye itina ile nemli bir bez yardımı ile durulama işlemi de yapılması gerekiyor.

Bu uygulamalardan sonra gerçekleştirilen durulama işleminin koltukta meydana getireceği nem ve kokunun önüne geçebilmek için ise, lekenin giderildiği bölgenin dikkatlice ve hızlıca kurulanması gerekiyor.

Mucizevi özelliklere sahip olan sirke de kumaşına uygun olarak kullanıldığında koltuk lekelerini çıkarmada yardımcı oluyor.

Sirke ile koltuk temizlemek için ise; bir bardak su ve bir bardak sirkeyi, karıştırılıyor ve içerisine konulan lif ya da bizler yaklaşık iki saat boyunca su içerisinde bekletiliyor.

koltuk lekeleri nasıl çıkar sirke
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şeker hastalığından nasıl kurtulurum
Şeker hastalığından nasıl kurtulurum
Kırkpınar flaş gelişme.. Hakemler görevden alındı
Kırkpınar flaş gelişme.. Hakemler görevden alındı