İzmir'de CHP'nin adayı desteklenecek

CHP ve İYİ Parti’nin yerel seçimler için yaptığı işbirliği noktasında İzmir netleşti. İzmir'de CHP'nin adayı desteklenecek. İzmir ilçe ilçe hangi parti adayı çıkacak. İşte ayrıntılar

İzmir'de CHP'nin adayı desteklenecek

CHP ve İYİ Parti’nin yerel seçimler için yaptığı işbirliği noktasında İzmir tablosu netleşirken, İzmir Büyükşehir Belediyesi ile 23 ilçede CHP’nin adaylarının seçime katılacağı ve İYİ Parti’nin de buralarda CHP’yi destekleyeceği ifade edildi. İYİ Parti’ye Tire ve Kiraz bırakılırken, diğer 5 ilçede ise iki parti adayları ayrı ayrı seçmenin karşısına çıkacak.

Büyükşehir adaylığı noktasında İYİ Parti’nin CHP’nin adayını destekleyeceği aylar öncesinden netlik kazanırken, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in yaptığı görüşme sonrasında alınan karar göre İzmir’de Tire ve Kiraz İYİ Parti’ye bırakıldı.

Öte yandan Karşıyaka, Konak, Selçuk, Torbalı ve Urla’da iki partinin de seçime kendi adayıyla girmesi kararlaştırıldı. Kalan 23 ilçede ise İYİ Parti’nin CHP’nin adayını destekleyeceği konuşulurken, görüşmelerin hala devam ettiğini öğrenildi.

CHP izmir İyi Parti izmir
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kayseri Şeker Tanzim Satış mağazası açtı
Kayseri Şeker Tanzim Satış mağazası açtı
Senegalli yolcuyla hakaret yağdıran sürücüye ilk ceza
Senegalli yolcuyla hakaret yağdıran sürücüye ilk ceza