İYİ Parti’nin milletvekili adayları açıklandı

İYİ Parti, 24 Haziran’da Cumhurbaşkanlığı Seçimi ile birlikte gerçekleştirilecek 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi’ne ilişkin milletvekili aday listesini Yüksek Seçim Kurulu’na (YSK) sundu.

İYİ Parti’nin milletvekili adayları açıklandı

İYİ Parti, 24 Haziran’da Cumhurbaşkanlığı Seçimi ile birlikte gerçekleştirilecek 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi’ne ilişkin milletvekili aday listesini Yüksek Seçim Kurulu’na (YSK) sundu.
İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı İsmail Koncuk ve beraberindeki heyet milletvekili aday listelerini YSK’ya teslim etti. Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal İYİ Parti’nin aday listesinde kendisine yer buldu. İYİ Parti’nin kurucularından olan Kayseri Milletvekili Yusuf Halaçoğlu aday olmazken Gazeteci Mehmet Tezkan İzmir 1. bölge 3. sıradan milletvekili adayı olarak gösterildi. Sürpriz isimlerden biri de Süleyman Demirel’in doktoru Aylin Cesur oldu. Cesur, Demirel’in memleketi Isparta’dan listede kendisine yer buldu. Salim Ensarioğlu Diyarbakır, ANAP’lı eski Bakan Ahat Andican İstanbul adayı olarak dikkat çekiyor. KAMU-SEN eski Genel Başkanı İsmail Koncuk Adana’dan, Şengül Hablemitoğlu ise İzmir’de vekil adayı.
İYİ Parti Divan Kurulu’nda yer alan isimlerin şehir ve sıraları şöyle:
Genel Sekreter ve Parti Sözcüsü Aytun Çıray İzmir 2. Bölge 1. sıra, Genel Muhasip Hayrettin Nuhoğlu İstanbul 1. Bölge 1. sıra, Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın Ankara 1. Bölge 1. sıra, Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı İsmail Koncuk Adana 1. sıra, Araştırma ve Geliştirmeden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Şenol Bal Ankara 2. Bölge 1. sıra, Mahalli İdareden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Müsavat Dervişoğlu İzmir 1. Bölge 1. sıra, Strateji ve Propagandadan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ümit Özdağ İstanbul 2. Bölge 1. sıra, Basın Yayından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Lütfü Türkkan Kocaeli 1. sıra, Eğitim, Kültür ve Sanattan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı M. Fatih Şeker İstanbul 2. Bölge 2. sıra, Sosyal Politikalardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Berna Sukas Aydın 2. sıra.
İYİ Parti’nin tam aday listesi şu şekilde:
ADANA
İsmail Koncuk
Mehmet Metanet Çulhaoğlu
Ali Aydın
Nihal Ağca
Recai Mercimek
Sinem Uludamar
Mehmet Sertaç Durak
Vedat Sabancı
Eren Özer
Hamza Gültekin
Şule Tüdeş
Ercan Atalay
Ali Kabaklı
Sibel Çakmak
İlker Kılınç
ADIYAMAN
Mahmut Bozkurt
Abdurrahman Erol Özbay
Zülfikar Işık
Fatime Zehra Akbaş
Mahmut Cihan Güvenç
AFYONKARAHİSAR
Gültekin Uysal
Abdülkadir Akcan
Okşan Ulusoy Efe
Selahattin Mühsürler
Alper Yağcı
Ömer Eryeşil
AĞRI
Bedri Yavuz Hatunoğlu
Adem Kılıç
Mustafa Yaşar
AMASYA
Ahmet Fatih Coşar
Gökhan Lafçı
Medet Eroğlu
ANKARA
Koray Aydın
Halil İbrahim Oral
Mesut Özarslan
Ayşe Sibel Yanıkömeroğlu
Mine Baş
Yetkin Öztürk
Kadriye Ünler
Fehmi Kandemir
Barış Doğan
Çağlar Ay
İhsan Koçak
Kenan Türüdü
Hatice Küçük Şenol Bal
Ersönmez Yarbay
Gökhan Beker
Faruk Köylüoğlu
Hasan Seymen
Hediye Akdere
Tuncay Tekay
Hüseyin Özlük
Baha Cankut Sarıtaş
Çiğdem Bingöl
Barış Çalışkan Durmuş Yılmaz
Ayhan Altıntaş
Reşat Erdoğan
Tamer Kayaalp
Ayşe Sucu
Ömer Karakaş
Hüseyin Şimşek
Umutcan Günerkaya
Ahmet Can Buğday
Bülent Gürsoy
Ali Işıner Hamşioğlu
Beril Gümüş
ANTALYA
Feridun Bahşi
Hasan Subaşı
Tuba Varol Çokal
Fulya Yasemin
Kadri Levent Dim
Musa Ertuğan
Bünyamin Seçme
Neşe Toker
Meryem Aydoğan
Cafer Ünal
Cahit Kocabeyoğlu
Birol Üstem
Önal Çavuşoğlu
Alper Tunçer
Yakup Cem Çınar
Leyli Kemal
ARTVİN
Filiz Akyüz
Kamil Aksu
AYDIN
Adnan Sezgin
Berna Sukas
Halil İbrahim Aktemur
Şule Tuntaş
Fevzi Köse
Süleyman Demirci
Mustafa Orhun Çetin
Semra Yücel
BALIKESİR
İsmail Ok
Kamil Gültekin Öztürk
Nezahat Salon
Yaşar Genç
Begüm Küçükoğlu
Keriman Kültür
Özlem Ural
Erol Aydemir
Onur Şenel
BİLECİK
Mesut Tekin
Batuhan Atalay
BİNGÖL
Mehmet Sait Yazıcı
Abdurrahim Ariç
Selahettin Ekinci
BİTLİS
Ziya Yoldaş
Hikmet Tunalı
Yusuf Deniz
BOLU
Mehmet Aydın
İrfan Bayar
Nimet İnce
BURDUR
Osman Kurt
Hüseyin Erdem
Hatice Funda Bülbül
BURSA
İsmail Tatlıoğlu
Sami Bilge
Yüksel Selçuk Türkoğlu
Yüksel Yılmaz
Abdullah Alagöz
Sermin Özensoy
Üstün Tunalıgil
Özgür Şimşek
Ayhan Tayfur
Merve Asa
Ahmet Kamil Erozan
Hasan Toktaş
Adnan İslamoğulları
Serpil Arslantürk
Ali Ekber Can
Betül Bayraktar Orhan
İsmail Şenol
Yavuz Bülbül
Fazlı Seyis
Özgehan Koçer
ÇANAKKALE
Rıdvan Uz
İsmet Balkan
İkbal Aytaç
Mehmet Tamer Ergün
ÇANKIRI
Aydın Ayanoğlu
Gamze Atalay
ÇORUM Fatih Mehmet Arslan
Abdullah Karaman
Sefer Yılmaz
Sinem Sarı
DENİZLİ
Yasin Öztürk
Şule Türkarslan
Nafiz Öz
Temel Başbuğ
Mehmet Ali Uzakgider
Zeynep Sözeri
Murat Güngör
Hüseyin Köseoğlu
DİYARBAKIR
Mehmet Salim Ensarioğlu
Ahmet Yiğit
Handan Kaçmaz
Cevdet Demir
Nazım Kaya
Ferhat Altındağ
Doğan Yontürk
Engin Konakçı
Nihat Arif Tekin
Selma Tanin
Abdülbaki Çakmak
Abdülkadir Çelebi
EDİRNE
Mehmet Akalın
Orhan Çakırlar
Dilek Kırmızı
İsmet Ersöz
ELAZIĞ
Yavuz Temizer
Abdülkerim Eflatun
Ali Yücel Uygur
Mustafa Kemal Atikeler
Enis Giray
ERZİNCAN
Ayşe Şükran Alptekin
Cenani Dağhan Çakmak
ERZURUM
Muhammet Naci Cinisli
Canan Uçar
Yılmaz Ceyran
Alpaslan Küni
Deniz Sinici
ESKİŞEHİR
Arslan Kabukçuoğlu
Ömer İbrahim Sayın
Eren Ekmen
Ebru Servi
Emre Demir
Arif Geçkalan
Gökçe Yatmaz
GAZİANTEP İmam Hüseyin Filiz
Mehmet Can Tuğsuz
Celal Yıldırım
Mehmet Ömer Arpacıoğlu İsmet Kılıç
İbrahim Keskin
Lina Ocak
Oğuz Hocaoğlu
Sanem Kasapseçkin
İzettin Şahin
İlker Bay
Ceren Soylu
Ünver Bülent Gökseven
Mehmet Çelik
GİRESUN
Orhan Erzurum
Ünzile Yüksel
Ahsen Türk
Osman Çalışkan
GÜMÜŞHANE
Ali Ateş
Necdet İlhan
HAKKARİ
Dilek Tanrıkulu
Yıldırım Örnek
Ayşe Tezel
HATAY
Bilal Karaca
Mehmet Biçer
Mehmet Korman
Mehmet Ali Yıldırım
Hatice Güzel
Zeki Toprak
İlker Çalışkan
Kevser Eker
Ertuğrul Gazi Dener
Şahizar Seber
Ali Kemal Kömür
ISPARTA
Aylin Cesur
Mustafa Şimşek
Süleyman Sami Altınkaya
Şükrü Levent Başyiğit
MERSİN
Behiç Çelik
Zeki Hakan Sıdalı
Özer Özel
Ülkü Sincar
Volkan Alkan
Hasan Doydu
Osman Yılmaz
Ülkü Cengiz
Süleyman Çetin
Hüsniye Ekingen
Aydın Rıfat Kocabaş
Mustafa Kunt
Asporça Melis Keser
İSTANBUL
Hayrettin Nuhoğlu
Ahmet Çelik
Yavuz Ağıralioğlu
Meral Alemdar
Yücel Coşkun
Onur Aydın
Mustafa Veysel Güldoğan
Emine Küçükali
Adil Erkoç
Arif Tevetoğlu
Dursun Çolak
Sultan Neslihan Seven
Oğuz Sarul
Mithat Bora Bulut
Nazlı Aspay Cebeci
Oktay Erçakar
Şentürk Demiral
Fuat Onbaşılı
Kubilay Peyik
Hilal Tuncer
Ufuk Ünal
Saygın Özyıldırım
Mehmet Ali Özdemir
Sevgi Şahin
Barış Tavlaşoğlu
Tuba Alaylı
Aysel Kırali
Yelda Gargun
Murat Ağırel
Onur Hanlıoğlu
Önder Faruk Parmak
Bülent Aslan
Yüksel Karaçam
Yüksel Bat
Caner Yılmaz Ümit Özdağ
Fatih Mehmet Şeker
Özcan Pehlivanoğlu
İlay Aksoy
Coşkun Yıldırım
Mehmet Aslan
Binnur Karadağlı
Ali Dinçer Çolak
Vedat Yenerer
Abdullah İlker Sungur
Nuri Yılmaz
Cemile Albaş
Rüstem Fırat
Aycan Güleçliler
Semih İlhan Söylemezoğlu
Gökhan Kargı
Ali Aker
Ertan Varol
Muammer Demirci
Hüseyin Öndeş
Yaşar Kızılkum
Burçin Gökçe
Ömer Lütfü Özenç
Fisun Mehlika Toca
Mustafa Akay
Aydın Egemen
Mustafa Yazıcı
Uğur Şefik Bekdemir Ahat Andican
Ümit Beyaz
Hayati Arkaz
Meltem Ünal Erzen
Kemal Niziplioğlu
Hüseyin Ülger
Özdemir Polat
Elmas Grağos
Ayhan Bölükbaşı
İskender Duriç
Merrin Hasipoğlu
Celal Karapınar
Suat Sarı
Zeki Bulgan
Osman Erusta
Evrim Tok
Meryem Göktaş Tanrıverdi
Mustafa Bilgili
Mehmet Pütün
Ruhiye Ayla Demir
Murat Tolgar Erdoğmuş
Zihniye Gürkan
Ali Haydar Güven
Meliha Apaydın
Sibel Kaya
Tayfun Silivri
Mehtap Nazan Göktaş
Nazmiye İzgin
Kürşat Özer
Yusuf Yavuzcan
Murat Kudret
Ardıl Akıl
Sezer Özsoy
Hakan Aksu
Penbe Bolat
İZMİR
Dursun Müsavat Dervişoğlu
Yıldırım Ulupınar
Mehmet Tezkan
Çiğdem Özer
Osman Ertürk Özel
Osman Varol
Bülent Kırılmaz
Serap Özöktem
Ülkü Doğan
Hüseyin Hakan Işık
Burcu Bostancıoğlu
İbrahim Dönertaş
Kadir Gürel
Gizem Albaş Aytun Çıray
Mustafa Kerpişci
Şengül Hablemitoğlu
Hüsmen Kırkpınar
Behice Yıldız Ünsal
Metin Dökmeciler
Anıl Selek
Nadir Gergin
İlker Gül
Salih Atakan Duran
Hayrı Köseoğlu
Ülkü Doğan
Murat Cem Özdemir
Pelin Yetkin Yazıcı
KARS
Yüksel Akbaba
Ahmet Aküzüm
Hikmet Şimşek
KASTAMONU
İlhan Engin
Seyfi Sarıoğlu
Mehmet Murat Aşcı
KAYSERİ
Dursun Ataş
Fatih Eryılmaz
Hüseyin Tekin
Berrin Eyidemir
Metin Soylu
Serap Durmuş
Mesut Uçan
Hasan Aydın
Kamil Karamete
Betül Tosun
KIRKLARELİ
Kürsad Yamaner
Sibel Pişkin
Mustafa Köseoğlu
KIRŞEHİR
Mustafa Hakan Ünser
Asaf Kayaoğlu
KOCAELİ
Lütfü Türkkan
Ali Türkşen
Harun Demirkaya
Ruhittin Sönmez
Dijle Akın
Adil Gülez
Ahmet Yeşil
Fuat Berna
İbrahim Ömer Toyran
Renan Kıran
Ayşegül Babacan
Alper Bircanoğlu
Ayla İlgün
KONYA
Fahrettin Yokuş
Orhan Tulukçu
Sevil Sargın
Mehmet İlker Yiğit
Şakir Berber
Süleyman Şenol
Gökhan Tozoğlu
Osman Fedai
Mustafa Rıdvan Peker
Nazmi Sırıt
Rana Erarslan
Mehmet Ali Önal
Nazan Kaya
Hulusi Koçak
Faruk Çöklü
KÜTAHYA
Nihat Kula
İbrahim Emre Karaa
Hüseyin Çakır
Mehmet Emin Baş
Aynur Sezer
MALATYA
Ali Bilici
Hacı Mehmet Turfanda
Şule Gürsoy
Sahra Karahan Erguvan
Muhammet Afşin Arıkan
Özgür Bozkurt
MANİSA
Tamer Akkal
Gökhan Karaçoban
Hasan Eryılmaz
Aslı Öz
Şahap Yaralı
Kadir Cenk Özatıcı
Serkan Serdar Adıgüzel Ömer Geriter
Selcen Şekercioğlu
Ahmet Kağan Avcı
KAHRAMANMARAŞ
Faruk Atlı Mustafa Bastırmacı
Bülent Meşe
Ayşe Kıraç
Sadi Günen
Müjgan Özdarendeli
Ahmet Çabukel
İrfan Mert Yıkan
MARDİN
Hakan Erdem
Atlafun Aydoğdu
Aziz Rodan Sarohan
Tuna Işıkhan
Burhan İlhan
Uğurhan Aras
MUĞLA
Metin Ergün
Ertan Küçükay
Koray Hayvacı
Peyami Cinaz
Nesrin Aştı
Cahit Karaöz
İzel Kuşkun
MUŞ
Erkan Kemaloğlu
Zihni Sayan
Bahriye Kılıç
Erkan Çelikoğlu
NEVŞEHİR
Musa Ertaş
Fatih Mehmet Şahin
Hüseyin Sevindik
NİĞDE
Vedat Bayram
Naim Osman Erem
Döndü Gökmen
ORDU
Yener Yıldırım
Günay Karaağaç
Ferhat Çakıroğlu
Mukadder Korkmaz
Şahin Yılmaz
Barış Candan
RİZE
Hızır Keskin
Kürşat Hacısüleymanoğlu
Ayşegül Özyanık
SAKARYA
Ümit Dikbayır
Aydoğan Arslan
Mehmet Kır
Nurgül Çakar
İlker Özbudak
Zeynep Ulusinan
Asena Aslan Burak
SAMSUN
Bedri Yaşar
İbrahim Özyer
Hüseyin Acar
Birsen Öztürk
Akın Üner
Önder Fatih Şenol
Hakan Kiper
Ayşe Ayan
Furkan Özdemir
SİNOP
Ceyhan Demir
Sezgin Şimşek
SİVAS
Ünal Polat
Ünal Yılmaz
Çağlayan Dikmen
Betül Kılıçkaya
Hüseyin Gülhan
TEKİRDAĞ
Enez Kaplan
Muhtar Mahranlı
Hazım Tamer Dodurka
Belma Kuvancı
Oğuzhan Aydın
Tuncay Kırmızıgül
Nurcan Balcı Erol
TOKAT
Hüseyin Erkan İkikat
Fatih Demirkol
İrfan Alpat
Şule Oruç
Ali Turan Tokgöz
TRABZON
Hüseyin Örs
Hüseyin Koloğlu
Tuğba Bayraktar Aydın
Tuna Taşkın
Murat Keleş
Neşe Ay
TUNCELİ
Tunceli 1 Düzgün Demir
Almıla Maraş
ŞANLIURFA
Zuhal Çiftkaya
Hasan Oğul
Mehmet Çadırcı
İmam Badıllı
Mehmet Fedai Çakmaklı
Abdullah Tüysüz
Mehmet Ganim Başar
Veysel Demir
Memduh Doğru
Osman Esad Bucak
Murat Kaçak
İbrahim Halil Agırtaş
Fuat Aksoy
Özgür Gengeç Yaşar
UŞAK Neşe Yılmaz
Ali Kurt
Özdemir Koçyiğit
VAN
Selim Özgökçe
Fuat Göçer
Tülay Çivi
Bayram Tarık Özeler
Taner Babacanoğlu
M.Salih Albayrak
Fuat Bakan
Alpaslan Deniz
YOZGAT
Seyit Yücel
Derviş Vural
Gökhan Gençaslan
Akın Uyar
ZONGULDAK
Aydın Tümen
Mehmet Batu Müftüoğlu
Fehime Çakır
Hava Çiçek
Mustafa Adil Özkan
AKSARAY
Ayhan Erel
Nuri Koçaş
Rahim Aydın
Fatma Pınar İzgü
BAYBURT
Süleyman Burç
KARAMAN
İsmet İlmi Hatipoğlu
Atilla Zorlu
Merve Uçar
KIRIKKALE
Bülent Şükrü Altınışık
Mustafa Akyürek
Şevket Özsoy
BATMAN
Kısmet Çelik
Hasan Ölük Tansu Görkem
Beyhan Özgener
ŞIRNAK
Hasan Tatar
Abdullah Gülçe
Hacı Özer
Ahmet Nurçok
BARTIN
Hamit Erhan Aldatmaz
Fatma Sinem Özüoklu
ARDAHAN
Levent Pehlivan
Çelik Demir
IĞDIR
Gündüz Güneş
İbrahim Akkuş
YALOVA
Ünlem Üstel
Elif Akyol Tosun
Nur Gemalmaz Ayaz
KARABÜK
Dursun Altıparmak
Hakkı Özdek
Tenzile Çelik
KİLİS
Muhammet Balcı
Dilek Akköz
OSMANİYE
Mehmet Temel
Nihat Çerçi
Muhammet Kaya
Vahide Öner
DÜZCE
Ercan Katırcıoğlu
Yunus Özay Er
Reyhan Ataseven

Kaynak: İHA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Gamze Özçelik Sosyal Medyada Ne Paylaştı
Gamze Özçelik Sosyal Medyada Ne Paylaştı
Bizim Hikaye Dizisinde Her Şey Değişiyor
Bizim Hikaye Dizisinde Her Şey Değişiyor