İstihdam Seferberliği Ödül Töreni

TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, “TOBB ve oda-borsa camiası olarak Türkiye’nin geleceğine yatırım yapmaya devam ediyoruz, edeceğiz” dedi.

İstihdam Seferberliği Ödül Töreni

TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, “TOBB ve oda-borsa camiası olarak Türkiye’nin geleceğine yatırım yapmaya devam ediyoruz, edeceğiz” dedi.
TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde düzenlenen İstihdam Seferberliği Ödül Töreni’nde yaptığı konuşmada, “Filmde gördünüz, Sayın Cumhurbaşkanımızla pazarlık olmaz. Ne dediyse o. İşte liderlik böyle olur. Lider, hedefi yüksek koyar. Ama, hedefe ulaşmak için yolunuzu açar, sizi de harekete geçirir. Bizlere de bu hedefe ulaşmak için çalışmak düşer” ifadesini kullandı.
Hep birlikte büyük gayret gösterdiklerini vurgulayan Hisarcıklıoğlu, “Bu salonda iş dünyasının tüm paydaşları var. İşvereni, çalışanı, üreticisi, hep bir aradayız. Allah da emeğimizi zayi etmedi, bereketini verdi. Böylece istihdamda tarihi bir başarı ortaya çıktı. Bu süreçte Başbakanımız ve hükümetimiz, istihdamı teşvik eden müthiş düzenlemeler yaptı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığımız ile birlikte sahaya indik, tüm illeri tek tek gezdik. Valilerimiz de bu işe sahip çıktı. Her ilde iş dünyasının katılımıyla toplantılar düzenlendi. Ve bu işin 81 ilde, 160 ilçede başarıya ulaşmasının mimarları odalarımız ve borsalarımız. Onlar bu fikre inandılar, tüm camiamıza anlattılar. Ve en geniş katılımın sağlanmasında başrolü oynadılar. Oda ve borsa başkanlarımın her biriyle ayrı ayrı iftihar ediyorum. Kendilerine huzurunuzda teşekkür ediyorum. Biz de TOBB olarak, ’bu iş olur’ sloganıyla ulusal bir kampanya başlattık. Allaha çok şükür, ’bu iş oldu.’ İstihdam seferberliği, milyonlara iş, milyonlara aş oldu. İstihdamla büyüyen Türkiye oldu. Pazartesi açıklanan rekor büyüme oranının ardından ülkemize moral veren ikinci güzel gelişme oldu. İnşallah yeni istihdam teşviklerini içeren üçüncü müjdeyi de biraz sonra bizzat Sayın Cumhurbaşkanımızdan duyacağız” diye konuştu.
“Elbette burada asıl tebrik etmemiz gerekenle, firmalarımız” diyen Hisarcıklıoğlu, şunları kaydetti:
“Onlar içeriden ve dışarıdan önlerine çıkarılan her olumsuzluğa karşı direndiler, milli bir duruş sergilediler. Hem kendileri kazandı, hem ülkemiz ve insanımız kazandı. Fazlasıyla hak ettikleri bu ödülleri kendilerine sunacak olmaktan ayrıca gurur duyuyorum.”
Hisarcıklıoğlu sözlerini şöyle sürdürdü:
“TOBB ve oda-borsa camiası olarak Türkiye’nin geleceğine yatırım yapmaya devam ediyoruz, edeceğiz. Bu vesileyle sadece istihdamda değil, finansmanda ve girdi maliyetlerinin azaltılmasında da pek çok reformu hayata geçiren Sayın Cumhurbaşkanımıza, Sayın Başbakanımıza ve hükümetimize de huzurunuzda teşekkür ediyorum. Bizler iş dünyası olarak ülkemize ve kendimize artık daha fazla güveniyor, cesaretle adım atıyoruz. Zira Cumhurbaşkanımızın liderliğinde sağlanan reform ve istikrar adımlarıyla Türkiye’nin adeta çehresi değişti. Küresel finansal kriz sonrası 2010-17 döneminde Türkiye ekonomisi kesintisiz 7 yıl büyüyerek gösterdiği performansla dünyada yıldızlaştı. Türkiye’nin bu son 7 sene büyüme ortalaması yüzde 7. Bu dönemde AB yüzde 1,4 ve G-20 yüzde 3 büyüdü. Öte yandan yine bu son 7 yılda 6,6 milyon kişiye yeni istihdam sağladık. Bu alanda da Avrupa’da birinciyiz, G-20 ve OECD içindeyse ABD’den sonra ikinciyiz (-ki ABD nüfusu bizim 4 katımız). Fransa ve Almanya’nın toplamından daha fazla istihdam üretiyoruz. İşte tüm bunları mümkün kılan, bu vizyonun mimarı Sayın Cumhurbaşkanımızdır. En son Kudüs meselesinde de tüm İslam alemini İstanbul’da toplayıp liderliğini gösterdi. Ülkemizin ve İslam aleminin hakkını, hukukunu korumak için verdiği bu büyük mücadeleden dolayı kendisine ayrıca şükranlarımızı sunuyor, hep birlikte yürekten alkışlıyoruz. Bizler, hep birlikte el ele verdiğimizde ülkemiz her sorunu aşacak, hak ettiği yere gelecek. Yani dünyanın en büyük 10 ekonomisi arasına girecek. Bu vesileyle ödüle hak kazanan tüm kardeşlerimi tekrar yürekten kutluyorum. Hepinizle ayrı ayrı iftihar ediyorum. Başarınız daim olsun. Allah yar ve yardımcımız olsun.”

Kaynak: İHA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mustafa Ceceli hakkında flaş iddia.. Michelle Demishevich kimdir
Mustafa Ceceli hakkında flaş iddia.. Michelle Demishevich kimdir
Şeker hastalığından nasıl kurtulurum
Şeker hastalığından nasıl kurtulurum