İşte Nokia’nın Yeni Bataryası

Henüz piyasaya çıkmadan özellikleri sızdırılan Nokıa 2, 4000 mAh kapasiteli bataryası ile dikkat çekti.

İşte Nokia’nın  Yeni Bataryası

Teknoloji devi, Nokia tarafından üretilen ve sunum aşamasında olan, yeni akıllı telefon Nokia 2’ye ait bazı özellikler cihaz piyasa çıkmadan sızdırıldı.

Sızdırılan bilgiler ışığında teknoloji meraklılarına göre yeni akıllı telefon Nokia 2, 4000 mAh kapasiteli bataryası ile ilgi oldağı haline gelecek.

Nokia 2 Özellikleri Nelerdir?

Nokıa tarafından üretilen yeni akıllı telefon Nokıa 2, 5 inç boyunta bir ekrana sahip olmaklar birlikte, cihaz 720p HD çözünürlüğüne de sahip olacak.

 Performans gücünü, Snapdragon 212 işlemcisinden karşılayacak olan cihaz aynı zamanda safkan Android arabirimi ile Nokıa kullanıcılarının hizmetine sunulacak. Bu durum ise cihazda yer alacağı konuşulan 4000 mAh kapasiteli bir pilin işlem gücünü daha hızlı bir hale getirecek.

Nokıa firması tarafından üretilen, son akıllı telefon Nokıa 2 ile ilgili henüz net olarak bir açıklama yapılmazken, sızdırılan bilgiler göz önüne alındığında Nokıa 2 nin 160 dolar fiyat etiketi ile satışa çıkarılması bekleniliyor.

Nokıa Ne Zaman Kuruldu?

Çıkardığı kaliteli telefonlarla bilinen Nokıa geçmişte, Finlandiya’da bulunan ve farklı alanlarda faaliyet gösteren üç firmanın birleşimi ile kurulmuştur.

Teknoloji devi Nokia,  ilk olarak 2000 yılında teknoloji tutkunlarının hizmetine sunduğu 3310 model ismi ile tanılan telefon satış rekorları kırmıştır.

 Uzun süre kaliteli cihaz üretimini devam ettiren Nokıa, Symbian platformunu kullanarak girdiği akıllı telefon endüstrisinde Apple ve Android cihazların başarısı ile birlikte büyük darbe almış ve bunun üzerine, Microsoft şirketi ile anlaşarak, cihazlarında Windows Phone işletim sistemlerini kullanmaya başladı.

nokıa nokıa a2 nokıa 3310
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şeker hastalığından nasıl kurtulurum
Şeker hastalığından nasıl kurtulurum
Kırkpınar flaş gelişme.. Hakemler görevden alındı
Kırkpınar flaş gelişme.. Hakemler görevden alındı