İstanbul için Kadir Topbaş tarihi kararını verdi

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, 2019 yılında gerçekleştirilecek Yerel seçimlerde yeniden aday olup olmayacağını açıkladı. İşte Topbaş'ın kararı..

İstanbul için Kadir Topbaş tarihi kararını verdi

1 Nisan 2004 yılından bu yana İstanbul Büyükşehir Belediye başkanlığı görevinde bulunan Kadir Topbaş, 2019 yılında gerçekleştirilecek seçimlerde Belediye Başkanı olup olmayacağına dair kararını verdi.

3 dönemdir İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olan Kadir Topbaş, İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi'nde yaptığı konuşmada kararını açıkladı. CHP'li Hakkı Sağlam'ın kendisine yönelttiği "FETÖ'ye yardım ettiniz mi" yönündeki soruya büyük tepki veren İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, "Lafa bak ya, nasıl bir iş, nasıl bir mantık, nasıl bir ahlak bu. Söylerken vicdanın elverdi mi diye düşünüyorum. Kalbiniz asla yanıltmaz. Zannediyorum ki bunu soran kendi kalbinde bunu doğru olmadığını biliyordur" yanıtı verdi.

Sonrasında CHP'li meclis üyesinin çıkışı üzerine Belediye Başkanlığı ile ilgili kararını açıkladı. Başkan Topbaş, "İstanbul'da 3 dönemdir belediye başkanlığı yapıyorum. Bu son dönemim. Çok merak ediyorsanız, canınız çok sıkılırsa çizmelerimizi giyeriz. Ve hizmet üretenin her daim yanında oluruz" şeklinde görüş belirtti.

Kadir Topbaş kimdir?
8 Ocak 1945 yılında Artvin'in Yusufeli ilçesi Altıparmak köyünde dünyaya geldi. Okul hayatını İstanbul'da geçirdi. Mimar, iş adamı ve siyasetçidir.  1994-1998 yılları arasında İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın danışmanlığını yaptı.1996 yerel ara seçimlerinde Refah Partisi'nden Bakırköy Belediye Başkanlığı'na aday oldu ancak seçilemedi. 28 Mart 2004 tarihinde gerçekleştirilen Mahalli seçimlerde AK Parti'den İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçilerek koltuğu Ali Müfit Gürtuna'dan devraldı. Özleyiş Topbaş'la evli ve üç çocuk babasıdır.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kadir Topbaş
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Elazığ.. Feci kaza 13 yaralı
Elazığ.. Feci kaza 13 yaralı
Hangi İl Kaç Milletvekili Çıkartacak
Hangi İl Kaç Milletvekili Çıkartacak