İsrail savaşa hazır

İsrail hükumetinin yeni açıklama geldi.

İsrail savaşa hazır

Ülkenin kuzeyinde yeni savaşın çıkması durumunda Suriye ve Lübnan’a karşı savaşmak zorunda olacaklarını açıklayan İsrail Savunma Bakanı Avigdor Liberman konuyla ilgili bilgiler de verdi.

Liberman,İsrail'in 'tüm var gücüyle' savaşı önlemeye çalıştığını fakat yeni Ortadoğu koşullarında savaşın her an çıkabileceği uyarısında bulundu.
 
Sukot bayramı vesilesiyle askerlerle buluşan Liberman, "Tüm senaryolara hazırlıklı olmalıyız. Yeni koşullar yeni sorunlar çıkarıyor. Bir zamanlar söz konusu olan Lübnan cephesi şimdi güncel değil. Kuzey yön var. Gelişme ne olursa olsun bu, Lübnan veSuriye topraklarını kapsayacak tek savaş alanı olacak, karşımızda Hizbullah ve (Suriye Devlet Başkanı Beşşar) Esed rejimi ve bu rejimin her türlü müttefikleri olacak" dedi.
 
2006 yılında ki savaştan farklı olarak yeni savaşta Lübnan düzenli ordusunun da müdahale edeceğin beklemeleri gerektiğini dile getiren İsrailli bakan, "Lübnan yönünde sadece Hizbullah değil Lübnan ordusuyla da karşı karşıya gelmek zorunda kalacağız. Maalesef gerçek bu. Lübnan ordusu tamamen Hizbullah'a entegre edilmiş durumda ve liderlerine uyuyor. Lübnan ordusu bağımsız askeri ünite olmaktan çıktı. Hizbullah'ın bir parçası haline geldi" açıklamasında bulundu.

Suriye ve Lübnan’a karşı savaşacak İsrail'den savaş açıklaması İsrail İsrail savaş bayrağını çekti Savaş
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Gamze Özçelik Sosyal Medyada Ne Paylaştı
Gamze Özçelik Sosyal Medyada Ne Paylaştı
Bizim Hikaye Dizisinde Her Şey Değişiyor
Bizim Hikaye Dizisinde Her Şey Değişiyor