İphone 8 Tuşsuz Olacak

Apple’in yeni telefonu İphone 8 hakkında önemli bir detay orta çıktı.

İphone 8 Tuşsuz Olacak

İphone 8 ile ilgili sızıntılar gelmeye devam ederken, son gelen bilgilere göre akıllı cihazda  ‘Home’ tuşu olmayacak. Apple'ın HomePod yazılımında gizli olan iPhone 8 hakkındaki önemli bilgiler ortaya çıkmaya başladı. Geliştirici Steve Troughton-Smith’in son bulduklarına göre, iPhone denilince akla ilk gelen şeylerden birisi olan ‘home’ tuşu yerini sanal Touch ID’ye bırakıyor. Bu da ‘Home’ tuşuna elveda edileceği anlamına geliyor.


Steve Troughton-Smith’in bulduklarına göre, ‘Home’ butonunun olduğu yerde küçük bir sanal Touch ID bulunacak. Ayrıca sanal olarak bulunacak olan Touch ID istenirse gizlenebilecek. Bu da kullanıcıların rahatsız olmasını engelleyecek. Bununla birlikte sekme çubuklarının sanal ana düğmenin altına kadar uzanabileceği görülüyor.


Apple, ahize girintisinin bulunduğu üst kısmı ve sanal Touch ID'nin bulunduğu alt kısmı kendine ayırmış durumda. Herhangi bir üçüncü parti uygulama bu alanlara genişletilemeyecek, kısa yollar eklenilemeyecek. Ayrıca uygulamalar istedikleri gibi sanal Touch ID logosunu küçültemeyecek ve uygulamayla uyumlu renklere değiştiremeyecek. Buna Apple’ın tekdüzelik arzusu mu yoksa takıntısını mı dersiniz size kalmış. Sanal 'Home' tuşunun parmak izi tarama özelliklerinin olup olmayacağına dair bir ayrıntı henüz yok. Ancak yine de Apple’ın parmak izi tarama sensörünü telefonun kasasına koyacağına pek ihtimal vermiyorum. Büyük bir ihtimalle yine ekranın alt kısmında karşımıza çıkacaktır.

İphone 8 İphone 8 Home Tuşu Home Tuşu Home Apple
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şeker hastalığından nasıl kurtulurum
Şeker hastalığından nasıl kurtulurum
Kırkpınar flaş gelişme.. Hakemler görevden alındı
Kırkpınar flaş gelişme.. Hakemler görevden alındı