İOS 11 Wi-Fi ve Bluetoothu Nasıl Kapatılır?

iOS 11 kullanıcılarının cihaza ilişkin şikayetleri arasında yer alan Wi-Fi ve Bluetooth kapatamama sorunu çözüldü?

İOS 11 Wi-Fi ve Bluetoothu Nasıl Kapatılır?

Salı günü yayınlanan iOS 11de kullanıcılarının cihaz ile ilgili şikâyette arasında bulundukları konular arasında Kontrol Merkezinden Wi-Fi ve Bluetoothun tamamen devre dışı bırakılamaması sorunu ilk sırada yer alıyor.

İOS 11 Wi-Fi ve Bluetoothu Nasıl Kapatılır?

Teknoloji bloggerları tarafından verilen bilgilere göre, aslında bu özelliği Apple sadece arka planda yer alan servis bağlantılarının işlevlerine devam etmesi için getirdi.

Bazı kullanıcılar tarafından deneyimlenen soruna ilişkin olarak ise çözüm bilgileri şu şeklide verildi.

Cihazda yer alan, Kontrol Merkezinden Wi-Fi ve Bluetoothun tamamen devre dışı bırakılamaması sorunu tam anlamıyla çözmek için cihada yer alan ayarlar kısmından ayarlardan Wi-Fi ve Bluetooth bağlantılarını pasif hale getirmek gerekiyor.

Teknoloji bloggerları tarafından verilen bilgilere göre ise; sorunun sebebi, cihazda bulunan Kontrol Merkezinden Wi-Fi ve Blueotoothu bağlantılarının devre dışı bırakıldığında AirDrop, AirPlay, Apple Pencil, Apple Watch bağlantıları, konum hizmetleri, Hotspot Handa  arka plan uygulamalarının çalışmaya devam etmesi.

iOS 11 Özellikleri Neler?

Apple, iOS 11 mobil işletim sistemine sahip olan cihaz kullanıcılarının bir güvenlik sistemi olan Touch ID ile ilgili sorun yaşamaması için iOS 11 mobil işletim sistemi ile birlikte daha işlevsel bir özellik sunacak.

Kullanıcılara basit işlevselliğiyle kolaylık sağlayacağının düşünüldüğü bu özelliği aktif hale getirmek için ise cihazın kilit kilit düğmesine art arda 5 kez basmak yeterli olacak. Kilit düğmesine ard arda beş kez bastıktan sonra aktif hale gelecek bu özellik sayesinde, iPhone acil durum moduna geçecek ve SOS düğmesine sahip olan ikinci bir ekrana geçiş yapılacak.

Yeni getirilen özellikler sayesinde, önceden ayarlanan kilitler için ise, oluşabilecek acil durumlar için seçilen konum bilgisi gönderilebiliyor.

İşlem tamamlandıktan sonra cihazı tekrar normal haline getirmek için ise i kimlik şifresi ile doğrulama gerekiyor.

iOS apple iphone iOS 11
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şeker hastalığından nasıl kurtulurum
Şeker hastalığından nasıl kurtulurum
Kırkpınar flaş gelişme.. Hakemler görevden alındı
Kırkpınar flaş gelişme.. Hakemler görevden alındı