İnternet Hata Kodları Ne Anlama Gelir ve Nasıl Çözülür

İnternet kod hataları, kullanıcıların web tarayıcıları üzerinden uygulayabilecekleri yöntemlerle çözülebiliyor.

İnternet Hata Kodları Ne Anlama Gelir ve Nasıl Çözülür

Birçok internet kullanıcısının zaman zaman karşılaştığı problemlerden birisi olan  kod hataları kullanıcıların web tarayıcıları üzerinden uygulayabilecekleri yöntemlerle kolaylıkla çözülebiliyor.Bu hatalardan en sık karşılaşanları ise 404, 503, 500, 408, 500, 501, 505 şeklinde sıralanıyor.

404 hatası nedir?

404 hatası “Page Not Found” Sayfa bulunamadı  hatası genellikle erişilmek istenilen sunucunun artık bulunamaması ya da internet sitesine yanlış girilmesi ile birlikte ortaya çıkıyor.

503 hatası nedir?

Yine benzer internet hata kodlarından olan 503 hata kodu da  “Page unavailable” yazısı ile ortaya çıkmakla birlikte, erişilmek istenilen sayfalarının kullanılabilir durumda olmadığını ifade ediyor.

Diğer hata kodları nelerdir?

Diğer hata kodlarının başında 500 kodlu web hatası gelirken, bu sorun diğerlerinin aksine web sayfasında hiçbir hata bulunmadığına hatanın sunucu kaynaklı olduğuna işaret eder.

408 hatasında ise web tarayıcınsa yapılacak olan işlemin, gerçekleşme aşamasındayken zaman aşımına uğraması ile birlikte ortaya çıkıyor.

Bir diğer internet hatalarından olan 501 ve 505 hata mesajları ise web tarayıcısının web sayfasında yer alan Flash video veya Java plugin gibi sistemlerle karşı karşıya geldiğinde zorlanması ile ortaya çıkıyor.

Hata kodları nasıl çözülür?

Bu hatalarının tamamının görülmesi, halinde ise Adobe Flash Player ve Java uygulamalarının son sürümlerinin yüklenmesi gerekiyor. Bunula birlikte kullanıcıların tercih ettikleri internet tarayıcılarını da güncellemeleri de oldukça işe yarıyor.

Özellikle Internet Explorer kullananlarda ise tarayıcı üzerinden güncelliğini kaybetmiş HTTP 1.1 ayarlarını devre dışı bırakmak ta sorunun çözümünü oldukça kolaylaştırıyor.
Bu işlemin gerçekleştirilmesi için ise; kullanıcıların tarayıcıları üzerinden İnternet Seçenekleri ’ne gidip, “Gelişmiş” sekmesini görüntüledikten sonra , “HTTP 1.1 Ayarlarına girip karşılarına çıkacak olan iki seçenekteki onaylamaları kaldırmaları gerekiyor. İşlem “Uygula” seçeneğinin işaretlenmesi ile tamamlanıyor.

 

403 403 çözümü 403 nedir 404 404 çözümü 404 nedir 408 408 nedir 408 nasıl çözülür 404 hatası page not found page not found 404 page unavailable
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şeker hastalığından nasıl kurtulurum
Şeker hastalığından nasıl kurtulurum
Kırkpınar flaş gelişme.. Hakemler görevden alındı
Kırkpınar flaş gelişme.. Hakemler görevden alındı