Instagram Hesabı Dondurma - Instagram Geçici Kapatma Yöntemi

Fotoğraf paylaşımı ve şimdilerde canlı paylaşımda yapıla bilen mobil uygulaması Instagram'da hesabı geçici olarak kapatmak mümkün. İşte o yöntem..

Instagram Hesabı Dondurma - Instagram Geçici Kapatma Yöntemi

Dünya üzerinde 1 Milyara yakın kullanıcının tercih ettiği sosyal paylaşım sitesi Instagram'da kullanıcının hesabını dondurması için yapması gerekenler çok basit. Hesap kapatmak yerine geçici olarak dondurmak ise, paylaşılan bir çok fotoğrafın ilerde pişmanlığa yol açmasının önüne geçiyor.

Yaklaşık 500 Milyon kullanıcıya sahip olan Instagram uygulamasında hesap kapatmak yerine geçici bir süreliğine dondurmak mümkün. Bunun yolu ise çok basit. Detaylar haberimizde.. 

Bir süreliğine üyeliğini dondurup daha sonra ilerleyen zamanlarda yeniden açmak gibi imkana sahip olan kullanıcılar, Instagram hesabını tamamen silmek istediğinde, o hesaba tekrar erişmesi imkansız. Bu nedenle bu uygulamada paylaştığı tüm bilgi ve resimler bir daha geri getirilememek üzere silinmekte. Bu nedenle kullanıcılar genelde hesaplarını silmek yerine geçici olarak kapatmayı yeğleyebiliyor. Dondurulan Instagram hesabı yeniden giriş yapılmasıyla birlikte aktif olurken, geçici kapatılan hesabın şifresini unutmak ve mail adresi gibi bir ek güvenlik durumu da yoksa geri açılamamasına da neden olabilir.

Instagram hesabını dondurmak isteyenler için yönlendirme sayfasında ''hesabınızı neden donduruyorsunuz'' şeklinde bir soru ve aşağıdaki gibi bazı seçenekler yer almaktadır ve bu seçeneklerden birisi işaretlenmelidir. 

- Ara vermek istiyorum
- Kullanmaya başlamakta zorlandım
- İkinci bir hesap açtım
- Gizlilikle ilgili endişeler
- Çok zamanımı alıyor
- Takip edecek kişiler bulamıyorum
- Başka bir şey


Bu seçeneklerden birisinin seçilmesinin ardından istenilen mevcut instagram şifresiyle bu geçici dondurma işlemini gerçekten hesap sahibinin yapmak isteyip istemediğini teyit amaçlı olarak şifre girilmesi gerekir. Ardından da "Hesabı geçiçi olarak kapat" butonuna tıklanması şartı istenir. Butona tıklandığında, Instagram hesabının geçici olarak dondurulduğunu ifade eden bir yazı belirir. Ve böylelikle hesap kapatılmış olur.

Geçici olarak kapatılan Instagram hesabı, 24 saat geçmeden yeniden aktif edilmemektedir. Hemen açılmaya çalışılan uygulama yanlış şifre hatası verir. 

Öte yandan geçici olarak dondurulan hesaplarda bilgisayar üzerinden oturum açmak mümkün değildir. Instagram hesabı dondurulduktan sonra telefon üzerinden giriş yapılmalıdır. 

Instagram Hesabını Dondurmak İçin TIKLAYINIZ

Instagram Hesabı Dondurma Instagram Hesabı Nasıl Dondurulur Instagram Hesabını Geçiçi Olarak Kapatma Instagram Geçiçi Olarak Kapatma Instagram Geçici Kapatma Instagram dondurma
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
__deli_gonlum__     2017-04-15 Bir sureligine dondurmak istiyorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Karabükspor’da Kayserispor hazırlıkları başladı
Karabükspor’da Kayserispor hazırlıkları başladı
Bülent Uygun: ″Gaziantepspor ile Büyükşehir Belediyespor birleşmeli″
Bülent Uygun: ″Gaziantepspor ile Büyükşehir Belediyespor birleşmeli″
balıkesir escort