İnsan Öldürmenin Günahı Nedir

Birçok kişinin merak ettiği fakat sormaya çekindiği İnsan öldürmek günah mı? Soeusunu sizler için araştırdık.

İnsan Öldürmenin Günahı Nedir

İnsan öldürmek günah mı? Sorusunun cevabını İlahiyatçı Prof. Dr. Faruk Beşer cevapladı. “Haksız yere bir insanı öldürmenin cezası Kur'an-ı Kerim'de büyün insanlığı öldürmek ile eş tutulmuştur. Allah, kitabında haksız yere insan öldürenin cezasını içinde ebedi kalacağı cehennem buyurur. Dolayısıyla insanın intihar etmesi de böyle bir şeydir. Kendini öldüren insan da bir daha tövbe etme şansı kalmayacağı için içinde ebedi kalacağı cehennem ile cezalandırılır. 

Ama savaştasınız, zulmedenleri, zalimleri, birilerinin haklarını gaspedenleri öldürmek haksız yere insan öldürmek değildir. Ya da birilerini haksız yere öldüren insanı öldürmek haksız yere öldürmek değildir. Bunu da bilmemiz lazım.  Bir insanı öldürmek direk cehennem ateşine maruz kalmaktır ve bunun Allah tarafından hiçbir şekilde affı yoktur. Çünkü canı bağışlayanda alan da odur. Ondan başka birinin cana kastı ne bu dünyada ne de diğer dünya da asla affedilemez. Bu dünyada yasalar diğer dünya da ise cehennem azabı o kişiyi beklemektedir” açıklamasında bulundu.

İnsan Öldürmek Günah mı İnsan Öldürmenin Günahı Nedir Cana Kastetmenin Günahı Nedir Öldürmek Günah mı Birini Öldürmek Günah mı Cehennem
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yeni askerlik sistemi açıklandı.İşte flaş gelişme
Yeni askerlik sistemi açıklandı.İşte flaş gelişme
Kemal Özdeş mağlubiyeti yorumladı
Kemal Özdeş mağlubiyeti yorumladı