İngiliz basınından şok yazı

Suudi Arabistan'da tozu dumanı kaldıran gözaltıların ardından 5 yıldızlı bir otele hapsedilen prens ve bakanlara işkence yapıldığını yazan İngiliz basını tüm dünyanın gündeminde.

İngiliz basınından şok yazı

Amerikan paralı askerlerinin de yer aldığı işkence seanslarını bizzat Veliaht Prens Selman yönetiyor. Ayağından asılanlar arasında sosyal medya sitesi Twitter'ın en büyük ikinci ortağı olan Bodrum aşığı Suudi Prens Talal da var.

Bu operasyonla, gözaltına alınanların 194 milyar dolardan fazla parasına el konulduğu tahmin ediliyor. İngiliz Daily Mail gazetesinin özel haberine göre, ay başında Suudi arabistan’da yolsuzluk gerekçesiyle gözaltına alınan prensler, Amerikan özel güvenlik şirketlerinde çalışan paralı askerler tarafından sorgulanıyor.

Suudi Arabistan’daki bir kaynağa dayandırılan habere göre, paralı askerler hakaret ederek sorguladıkları prensleri dövüyor ve ayaklarından asıyor. Twitter'ın en büyük ikinci ortağı olanBodrum aşığı Suudi Prens Talal da ayağından asılanlar arasında.
Bu operasyonla, gözaltına alınanların 194 milyar dolardan fazla parasına el konulduğu tahmin ediliyor.

Kaynak, Riyad’daki Ritz Carlton otelinde tutulan bütün zenginlerin yabancıların gözetimi altında olduğunu söyledi. “Muhammed bin Salman, yıllarca gözaltına alınanların önünde eğilen Suudi güvenlik görevlilerini istemiyor. Otelin dışında Suudi Özel Harekât birlikleri var ancak içeride özel şirket var. Abu Dabi’den gelip her şeyi kontrol altına aldılar” diye konuştu.

Veliaht Prens’in de bazı sorgulara bizzat katıldığını belirten kaynak, “Önemli bir şey varsa, kendi çok nazik bir şekilde sorular soruyor. Ancak odadan çıktığında, paralı askerler içeri giriyor ve tutuklular hakarete uğruyor, tokatlanıyor, asılıyor ve işkence görüyor” dedi.

Irak'taki sivil katliamlarıyla dünya gündemine oturan özel güvenlik şirketi Blackwater’ın bu işe karıştığı iddia ediliyor. Ancak 2010'da adını "Academi" olarak değiştiren şirket, ABD kanunlarına uyulduğunu ve Suudi Arabistan’da iş yapmadıklarını belirterek, iddiaları reddetti.   

Suudi Arabistan Suudi Arabistan'lı prenslere işkence Amerika ABD
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
CHP son dakika.. Mansur Yavaş aday mı
CHP son dakika.. Mansur Yavaş aday mı
Göztepe Beşiktaş maçı özeti ve golleri
Göztepe Beşiktaş maçı özeti ve golleri