Igtv uzun video yüklemek için.. Igtv nasıl video yuklenir

Sosyal paylaşım platformu Instagram'ın yeni uygulaması Igtv hayata geçti. İsteyen 10 dakikalık isteyen 1 saatlik video yükleyebilecek. Igtv nasıl kullanılır? IgTv nasıl kanal açarım? Igtv indir, IgTv nasıl uzun video yüklenir ?

Igtv uzun video yüklemek için.. Igtv nasıl video yuklenir

Artık sosyal paylaşım platformun en önemlilerinden birisi haline gelen Instagram, her geçen gün yenilikler ile kullanıcılrının karşısına çıkıyor. Instagram'ın yeni uygulaması IgTv'de yayına başladı. Artık kullanıcılar dilerse 15 saniye dilerse 10 dakika dilerse 1 saatlik video yükleyip takipçileriyle paylaşabilecek.

IgTv yayında
Ancak herkes buna muaffak olamayacak. Youtube'ye rakip olarak piyasaya sürülen IgTv'nin ne kadar tutacağı ve kullanılacağı bilinmez. Ancak şimdiden binlerce Youtube Kanal sahibi, IgTv'de yerini alıp bu platform üzerinden de önemli kitlelere ulaşmak ve para kazanma hayali içerisinde. Instagram yetkilileri, IgTv'nin geleceği ile ilgili pek de bir renk vermese de, Youtube, Facebook gibi platformlardan sıkılıp Instagram'a giden milyonlarca kullanıcı oldukça umutlu. 

IGTV'de kanal oluşturmak
IgTv kullanıcılarının muhakkak suretle kanal sahibi olmaları gerekiyor. Kanal, insanların IGTV'ye yüklediğiniz videoları izleyebileceği yerdir. IGTV'de video paylaşabilmek için öncelikle bir kanal oluşturmanız gerekir. Bir kanal oluşturmak için: Instagram veya IGTV uygulamasından: Akışın sağ üstündeki simgeye dokunun veya IGTV uygulamasını açın. Kanal Oluştur'a dokunun ve ekrandaki talimatları izleyin. Instagram.com internet sitesinde: İnternet tarayıcınızı açın ve Instagram.com adresine gidin. Profilinize gidin ve Kanal'a dokunun veya tıklayın. Kanal Oluştur'u seçin ve ekrandaki talimatları izleyin. Kanalınızın, Instagram hesabınızın gizlilik ayarlarını kullandığını aklınızda bulundurun.

Video yükleme gereklilikleri
Videolar 15 saniye ila 10 dakika uzunluğunda olmalıdır. Daha büyük hesaplar ve doğrulanmış hesaplar 60 dakikaya kadar video yükleyebilir, ancak bu videoların bilgisayardan yüklenmesi gerekecek. Videolar MP4 dosya formatında olmalıdır. Videolar minimum 4:5 ve maksimum 9:16 en boy oranıyla dikey formatta (yatay değil) olmalıdır. 10 dakikalık veya daha kısa videolar için maksimum dosya boyutu 650 MB'tır. 60 dakikaya kadar olan videolar için maksimum dosya boyutu 5,4 GB'tır.

IgTv ayarları ve tüm bilmedikleriniz ve yardım almak için TIKLAYINIZ

igtv nedir igtv nasil kullanilir igtv uzun video yuklemek igtv 1 saat video yuklemek Igtv 10 dakika videolar teknoloji son dakika instagram son dakika instagram igtv IgTv nasıl kanal açarım igtv indir
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Fetullah Gülen yakalandı mı. İbrahim Kalın açıkladı
Fetullah Gülen yakalandı mı. İbrahim Kalın açıkladı
Kayserispor’a ceza
Kayserispor’a ceza