Hıçkırık dizisi yayın tarihi konusu ve oyuncuları

Kerime Nadir'in roman uyarlamasından yola çıkılarak yapılacak olan Hıçkırık dizisinin kanalı, konusu ve yayın tarihi…

Hıçkırık dizisi yayın tarihi konusu ve oyuncuları

Dizi için Kanal D ekranı ile anlaşma sağlandı. Fragman ve dizi sitesi tarafından edinilen bilgilere, Kanal D’nin yeni dizi projelerinden olan Hıçkırık’ın senaryosu, yazar Kerime Nadir’in beğenilen romanlarından yine aynı adı taşıyan Hıçkırık romanından uyarlama olarak hazırlandı.

Yeni dizi projesi Hıçkırık’ın tüm hakları Kanal D tarafından satın alınırken, günlük olarak yayınlanacağı öğrenilen dizinin uyarlamasının ise Birsel Film tarafından yapılacağı öğrenildi. Diğer yandan merakla beklenen dizinin henüz cast çalışmaları devam etmekte olsa da dizi 2018 yılında Kanal D ekranın da izleyicilerle buluşacak.

Hıçkırık Dizisi Konusu:
Konu itibariyle Hıçkırık, henüz yedi yaşında tüm ailesini kaybeden küçük bir çocuğun kendisini evlatlık edinen ailenin tek çocuğuna beslediği büyük aşkı konu ediniyor.

Kerime Nadir Kimdir?
1917 İstanbul doğumlu olan Kerime Nadir, İstanbul Saint Joshep lisesinden mezun olarak tamamladı. 1937 yılında yazdığı şiir ve öykülerin çeşitli dergilerde yayınlanması ile edebiyat hayatına giriş yapan yazar Kerime Nadir ‘in başta Seven Ne Yapmaz olmak üzere, Sonbahar, Samanyolu, Son Beste, Şahane Kadın, Boş Yuva, Esir Kuş, Aşk Bekliyor, Günah Bende mi?, Güller ve Dikenler, Samanyolu, Suya Düşen Hayal, Uykusuz Geceler, Funda, Zambaklar Açarken, Dert Bende, Ruh Gurbetinde, Saadet Tacı, Kalp Yarası gibi birçok romanı da sinema uyarlaması olarak beyaz perdede yer almıştır.

 

Kerime Nadir Kimdir? Hıçkırık Dizisi Konusu Hıçkırık Hıçkırık yayın tarihi Hıçkırık hangi kanal Hıçkırık oyuncuları
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şeker hastalığından nasıl kurtulurum
Şeker hastalığından nasıl kurtulurum
Kırkpınar flaş gelişme.. Hakemler görevden alındı
Kırkpınar flaş gelişme.. Hakemler görevden alındı