Haziran'da Erciyes'e kar yağdı

İç Anadolu'nun en önemli dağı olan Erciyes Dağı’na Haziran ayında kar yağdı. Erciyes dağı fıkrası.

Haziran'da Erciyes'e kar yağdı

Fıkralara konu olan, artık Kış Turzimi ile de Türkiye'nin ve Kayseri'nin önemli ekonomik noktalarından birisi haline gelen Erciyes Dağı, Haziran ayının ortasına gelindiği şu günlerde yine şaşırttı. Eski bir volkanik dağ olan Erciyes, mübarek Ramazan Bayramı'nın eda edilmesine bir kaç gün kala, Kayseri halkını kar ile selamladı.

Haziran karı..
Türkiye’nin önemli kayak merkezlerinden biri olan Erciyes Dağı’na Haziran ayında kar yağdı. Yüksek kesimlere yağan kar, görenleri şaşırtırken, Meteoroloji 7. Bölge Müdürlüğü yetkilileri de, Kayseri’de hava durumunun yarın aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceğinin tahmin edildiğini bildirdi.

Erciyes fıkrası
Yıllarca Kayserililer ile Ermeniler birlikte yaşamışlardır. Birbirleriyle sıkı münasebetlerinin fazla olduğu yıllarda, bir Kayserili, Ermeni arkadaşından borç para ister. Ermeni arkadaşı ne zaman ödeyeceğini sorar. Kayserili:
- Erciyes Dağı'nın karı eriyince borcumu öderim
Ermeni, bir yıl bekler. Kayseriliden ses yoktur. Gider yanına ve alacağını ister. Kayserili, Erciyes'i gösterir ve daha üzerinde kar olduğunu söyler. Bir süre sonra Ermeni, Kayserilinin oyununa geldiğini anlar. Bunu içine sindiremez. Artık karar vermiştir ve o da bir başka Kayseriliyi kandıracaktır. Gider bir arkadaşına ve borç ister. Kayserili ne zaman ödeyeceğini sorar ve o da aynı cevabı verir: 
- Erciyes'in karı eriyince
- Pekiyi der Kayserili. Aradan bir yıl geçer ve Kayserili hemşerim alacağını istemek için Ermeniye gider. Ermeni vatandaşımız bu durumu beklediği için çok rahat bir tavırla Erciyes'i gösterir ve hâlâ karın erimediğini söyler. Kayserilinin de cevabı hazırdır:
- O gördüğün kar, bu yılın karı. Geçen yılın karı çoktaaaan eridi.
Ermeni ne yapacağını şaşırır ve çaresiz borcunu öder.

Kayseri Erciyes Erciyes dağı Erciyes kar Erciyes dağı fıkrası
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kayseri Şeker Tanzim Satış mağazası açtı
Kayseri Şeker Tanzim Satış mağazası açtı
Senegalli yolcuyla hakaret yağdıran sürücüye ilk ceza
Senegalli yolcuyla hakaret yağdıran sürücüye ilk ceza