Hasta Böbrekler Kalbi Bozuyor

Hasta böbreklerin kalp sağlığını da tehlikeye attığını belirten uzmanlar, hastalara böbrek tedavileri ile birlikte kalp damar kontrolü yaptırmalarını da öneriyor.

Hasta Böbrekler Kalbi Bozuyor

Vücudun merkezi olan Kalp ve damar rahatsızlıkları ihmal ediğinde birçok organı olduğu gibi böbrekleri de olumsuz etkiliyor.

Vücudun sıvı dengesinin yönetimin de önemli yer alan böbrekler, tansiyondan ve vücut için  vücutta bulunan kanın temizliğine kadar birçok fayda sağlıyor.

Böbrek görevini yeterine getirme de yetersiz kaldığın da ise vücudun su dengei bozulmaya başlıyor ve bu durum beraberinde yorulma,  güçsüzlük, nefes darlığı, iştahsızlık, mide bulantısı, kusma, konsantrasyon eksikliği, uykusuzluk, kramp, ciltte kuruluk ve kaşıntı, sık idrar çıkma gibi rahatsızlıklara sebeb oluyor.


Özellikle vücutta ödem oluşumu ile birlikte sinyal veren böbrekler, göz çevresi, ayaklar ve bacaklarda görünler şişmeler ile kendini gösterir.

Vücutta görülen şişliklerin sebebi ise çuğu zaman uzmanlar tarafından böbrekler yoluyla dışarı atılamayan bu sebeple vücutta biriken su olarak açıklanır.


 Böbreğin vücuttan su ve tuz atılımasın da zorlanması ise hipertansiyon gibi birçok ciddi sağlık sorunlarına yol açabiliyor.


Tüm bunlarla birlikte vücuttan atılamayan tuz ve su hipertansiyonun yanı sıra kalbi yorarak kalp yetmezliğine de neden oluyor.

Uzmanlar bir başka noktaya daha dikkat çekerek, vücutta su ve tuz tutulumunun, potasyum, kalsiyum, fosfor ve magnezyum gibi minerallerin yapısında dengesizliklere yol açarak kalp ritminde tedavisi zor ciddi bozulmalara neden olduğunu belirterek böbrek hastalarının tedavisinde kalp sağlığının önemini de vurguluyor.

kalp sağlığı böbrek sağlığı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şeker hastalığından nasıl kurtulurum
Şeker hastalığından nasıl kurtulurum
Kırkpınar flaş gelişme.. Hakemler görevden alındı
Kırkpınar flaş gelişme.. Hakemler görevden alındı