Güney Kore Ekranlarında İslam Manipülasyonu

Güney Kore MBC ' de yayınlanan dizinin İslamı ve Müslümanlığı rencide eden sahneleri için tüm Müslümanlardan özür diledi.

Güney Kore Ekranlarında İslam Manipülasyonu

Dizi sektörünün öncülerin den olan Güney Kore, MBC ekranların da yayınladığı İslami dizinin rahatsız edici sahneleri için başta Araplar olmak üzere bütün Müslümanlardan özür diledi.

Güney Kore, MBC ekranlarında yayına sunduğu “Ölürse Yaşayabilecek Erkek” isimli dizi de yer alan Müslümanlığı manipüle eden sahneler için özür diledi.

Dizi de Müslümanlık ile ilgi olarak, şarap ile kahvaltı yapan ve kurana ayak uzatan, bikini üzerine başörtüsü takan Müslüman sahnelerine yer verilmesi tüm Ortadoğu Müslümanları tarafından tepki ile karşılandı.

Müslümanlar tarafından internet üzerinden kendilerine gösterilen tepkileri dikkate alan MBC yetkilileri ise bir açıklama da bulunarak tüm Müslümanlardan özür diledi.

Diziye ilişkin olarak sosyal medya da yer alan tepkilerin giderek artması ile birlikte, Güney Kore’de yer alan özel gazeteler de MBC’yi sert bir dille eleştirdi.

Ölürse Yaşayabilecek Erkek dizisinde Müslümanlığı küçük düşüren sahnelerle ilgi MBC’nin yayınladığı özür metninde ise; MBC’nin aslında başta Araplar olmak üzere, İslamı ve Müslümanları aşağılamak gibi bir amaçlarının olmadığı belirtilirken, dizi de yer verilen sahnelerinin kendilerinin İslam ve Müslümanlık hakkında yeterli bilgiye sahip olmadıklarından kaynaklandığı da açıklandı.

Ölürse Yaşayabilecek Erkek dizisinde yer alan İslam’ı manipüle eden sahnelerin etkisi Güney Kore’de halen devam ederken, söylentilere göre Müslümanların Güney Kore’den ve MBC’den dizinin yayından kaldırılması ile ilgili açıklama bekliyor.

güney kore islam manipülasyonu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şeker hastalığından nasıl kurtulurum
Şeker hastalığından nasıl kurtulurum
Kırkpınar flaş gelişme.. Hakemler görevden alındı
Kırkpınar flaş gelişme.. Hakemler görevden alındı