Görünmez Olabilmek İçin Çalışmalara Başlandı

İddialara göre Avusturyalı araştırmacılar tarafından geliştirilen görünmezlik pelerini ile sadece bir kaç yıl içerisin de görünmez olmak mümkün.

Görünmez Olabilmek İçin Çalışmalara Başlandı

İddialara göre Avusturya’da bulunan araştırmacılar, kurmaca filmlerinde olduğu gibi geliştirdikleri pelerin sayesinde ilerleyen zamanda görünmez olabilmenin mümkün olabileceğini söyledi.

Sadece bir yıl içerisinde görünmezliğin mümkün olabileceğini belirten Avustralyalı araştırmacılara göre, üretilecek olarak görünmezlik pelerini giyildiğinde ışıkta ve seste fark edilemeyecek.

İddialara göre Avusturya'da TU Wien’deki bulunan araştırmacılar ilk olarak görünmezlik pelerinini elde edebilmek için, opak bir materyalin üzerine, ışık dalgalarının eş zamanlı dalga deseni çizerek, görünmezliği sağlayabilecek bir sitem üzerinde çalışmaya başladı.

Görünürlük olayını, gözlerde yer alan retinalarının çevrede var olan her şeyden yansıyan hafif ve düzeyde ışık dalgalarını alması ile şeklinde açıklayan uzmanlar, görünmez çalışmalarını ise ilk olarak nesnelerin etrafında bulunan hafif dalgaların ulaşım yolunu bükerek gerçekleştirmeye çalıştı. Fakat söylentilere göre bu çalışma sadece küçük ölçeklerde etkili olabildi.

Avusturya TU Wien’deki araştırmacılar ise sonunda farklı bir yöntem daha geliştirerek, orijinal ışık dalgasını nesnelerden geçirdi ve çalışmalarının sonucunda ise nesnelerden hiç yokmuş görüntüsü elde etmeyi başardı.

 TU Wien ekibinin imkânsızı başaran görünmezlik pelerini çalışmalarını, sadece bilgisayar simülasyonlarında test ettikleri söylendi.

TU Wien ekibinin bir sonraki aşama da pelerin üzerinde pratik testlerin yapmayı planladığı söylendi.

Pelerinin teorik olarak, akustik gizleme sistemi içerisin de çalıştırılmasının düşünüldüğü de söylentiler arasında yer alıyor. Araştırmacıların bu düşüncelerini gerçekleştirmek için ise, ses dalgaları üzerinde çalışmalar yapmaya başladıkları da konuşuluyor.

görünmezlik pelerini harry porter
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şeker hastalığından nasıl kurtulurum
Şeker hastalığından nasıl kurtulurum
Kırkpınar flaş gelişme.. Hakemler görevden alındı
Kırkpınar flaş gelişme.. Hakemler görevden alındı