Gezi Parkı Olayının Sapanlı Teyzesi Gözaltına alındı

Gezi Parkı olayları sırasında sabanla direnirken çekilen fotoğrafı hafızalara kazınan sapanlı teyze Emine Cansever tutuklandı.

Gezi Parkı Olayının Sapanlı Teyzesi Gözaltına alındı

Gezi Parkı olayları esnasında yaşananlara elindeki sapanlara tepki veren ve o günden sonra Gezi Parkı’nın sapanlı teyzesi olarak anılan Emine Cansever tutuklandı.

Konuya ilişkin olarak çıkan haberlere göre Gezi Parkı’nın sapanlı teyzesi Emine Cansever, çıkarıldığı mahkemede kendisi le birlikte yer alan 10 kişi ile beraber tutuklandı.

Emekli-Sen üyesi olduğu söylenilen Emine Canseverin iddianamesinde Emekliler Meclisi isimli bir örgüte üye olduğu iddiaları yer aldı.

Daha önceleri Berk Ercan isminde bir tanığın verdiği ifadeler doğrultusunda  Kars, Hatay ve İzmir’de düzenlenen operasyonlarda konuyla ilgili olarak bir çok kişi göz altına alınmıştı.

Bu defa ise İstanbul merkezli olarak gerçekleştirilen operasyonlarda DHKP-C üyesi  oldukları şüphesiyle göz altına alınan 23 kişiden 21’nin tutuklandığı ve geri kalan 2 kişi nin de adli kontrol şartıyla serbest bırakıldığı öğrenildi.

Bu tutuklarının arasında Gezi Parkı Olayları nın sapanlı teyzesi olarak bilinen Emine Cansever ile birlikte sosyal medya üzerinden yayınlanan listeye göre Aysun Kaşdaş, Haydar Yıldırım, Ayşe Lerzan Caner, Hasan Kaşkır, Nevzat Özer, Hatice Kalkan, Onur Duran, Camal Şahin, Cengiz Kırlangıç, Deniz Kocamış, Harran Aydın, Ali İhsan Kaya, Cihan Keşkek, Emine Cansever, Ezgi Dilan Balcı, İsmail Cengiz Mumcu, Naim Feyzullah Eminoğlu, Okan Özer, Onur Bilgiç, Öznur Çetin, Şevket Avcı isimleride yer alıyor.

 

gezi parkı gezi parkı olayları gezi parkı tutuklamaları gezi parkı sapanlı teyze emine cansever
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Gamze Özçelik Sosyal Medyada Ne Paylaştı
Gamze Özçelik Sosyal Medyada Ne Paylaştı
Bizim Hikaye Dizisinde Her Şey Değişiyor
Bizim Hikaye Dizisinde Her Şey Değişiyor