Futbol taraftarının dikkatine.. Sakın küfür etmeyin

Emniyet Genel Müdürlüğü, futbolcuya ve herhangi bir takıma küfür edilmemesi için öyle bir karar aldı ki.. Artık küfür eden cezasını çekecek

Futbol taraftarının dikkatine.. Sakın küfür etmeyin

Statlarda teknik heyet, futbolcu ve hakemlere yönelik sportmenliğe aykırı hareket ve tezahüratın önüne geçilebilmesi için çıkarılan 6222 sayılı kanundan sonra spor takımlarına ve takım oyuncularına yönelik hakaret ve küfür edilmesinin de önüne geçmek istiyor. Bu noktada Emniyet Genel Müdürlüğü, resmi bir duyuru gerçekleştirdi ve sosyal medya üzerinden herhangi bir takıma ya da futbolcuya küfredenlerin bundan böyle 7/24 takip edileceğini ve cezalandırılacağını açıkladı. 

Şiddete geçit yok
Emniyet Genel Müdürlüğü, resmi bir duyuru yaparak sosyal medya üzerinden herhangi bir takıma ya da futbolcuya küfredenlerin bundan böyle 7/24 takip edileceğini ve cezalandırılacağını açıkladı. Sosyal Medyada Sporda Şiddete Geçit Yok başlığıyla yayınlanan açıklamada "Siber Suçlarla Mücadele Dairesi Başkanlığı bünyesinde oluşturulan çalışma grubu ile; seyirci, taraftar, oyuncu ve tüzel kişilerin sosyal medya platformları üzerinde bireysel ya da herhangi bir takıma yönelik küfür, hedef alınan gerçek kişi ya da tüzel kişinin manevi şahsiyetini tahkir ve tezlil edici, taammüden ve müessir fiil oluşturulabileceği değerlendirilen söylemler, müzahir grubu/taraftarları galeyana getirmeyi hedefleyen kişi ve oluşumlar 7/24 esasına göre takip edilmeye başlanmıştır. Bu kapsamda; 12.08.2017 - 13.09.2017 tarihleri arasında bu tür paylaşımlar yapan 757 hesap tespit edilmiş olup bu hesaplar hakkında gerekli çalışmalar devam etmektedir" denildi.

Haber: İlyas KAPLAN

Futbol Küfür Sosyal medya küfür Futbolcuya küfür Küfürün cezası Emniyet Siber suçlar
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Flaş gelişme ! Fenerbahçe finalde
Flaş gelişme ! Fenerbahçe finalde
Galatasaray şampiyon gibi...
Galatasaray şampiyon gibi...