Fındık Kendini Pazarlayamadı

2017 yılı fındık fiyatları için birçok görüş ortaya atılsa da bu yılda geçen yıl gibi fındık ucuz fiyata satışa sunuldu.

Fındık Kendini Pazarlayamadı

Hasatı, bakımı, toplaması vs. gibi işlemlerine rağmen yine sınıfta kalan fındık üreticileri bu durum karşısında oldukça üzgün. Bunun nedeni ise yılın ilk fındığı 9 buçuk TL’ye satılmış olması.

Ordu’nun Fatsa ilçesinde yılın ilk fındık mahsulü bir tüccar tarafından kilosu 9,5 TL’den alınması üreticiyi üzse de alıcı durumdan memnun. Yeni sezonun ilk fındığı 50 randıman olarak piyasaya indi. Fatsa Ticaret Borsası üyesi Tüccar Murat Öğrenmiş, Fatsa havzası fındığını ilk alan tüccar oldu. Fındık mahsulünün toplanmasının devam ettiği bu günlerde üreticiler yavaş yavaş kuruttuğu fındıklarını pazarlara indirmeye başlarken yılın ilk fındığını 142 kilo aldığını belirten Tüccar Murat Öğrenmiş, “Fiyat belirlenene kadar müşterimin fındığını 9,5 TL'den aldım.

Eğer fiyat fazla olursa müşterime üstü parasını ödeyeceğim. Biz vatandaşlara kendi fındığını kendi toplamalarını öneriyoruz ki paraları kendilerine kalsın. Üreticilerin bu konuda çok hassas olması gerekiyor” dedi. Öğrenmiş, “Tüm üreticilerimize bereketli hasatlar diliyorum. Havalar böyle iyi giderse yirmi gün içinde fındık mahsulü biter ve üreticiler fındığını piyasaya indirir. İlk fındık Bağlarca Mahallesi’nden geldi” açıklamasında bulundu.

 

2017 Fındık Fiyatları 2017'nin İlk Fındığı Kaç Liradan Satıldı Fındık Fındık Kaç Liraya Satılıyor Fındık Fiyatları Murat Öğrenmiş Murat Öğrenmiş
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mustafa Ceceli hakkında flaş iddia.. Michelle Demishevich kimdir
Mustafa Ceceli hakkında flaş iddia.. Michelle Demishevich kimdir
Şeker hastalığından nasıl kurtulurum
Şeker hastalığından nasıl kurtulurum