Facebook neden çalışmıyor? Sorunlu iken Facebook'a nasıl girilir

Dünyanın en yaygın sosyal paylaşım sitesi olan Facebook 20 Ekim 2017 tarihiyle yine arızaya düştü. Peki Facebok'a en kolay giriş nasıl sağlanır?

Facebook neden çalışmıyor? Sorunlu iken Facebook'a nasıl girilir

Dünyanın en çok kullandığı sosyal paylaşım sitelerinden birisi olan Facebook, 20 Ekim 2017 Cuma günü itibariyle yine arıza verdi. Geçtiğimiz günlerde yine sorunların çıktığı ve "Alt yapı çalışması" olarak nitelendirilen Facebook arızası milyonlarca insanın kullanımını kısıtladığı için son derece can sıktı.

Facebook sosyal paylaşım sitesini kullanan milyolarca insan, neden ötürü Facebook'un ağırlaştığını merak ederken bir çoğu da Facebook'u sorunsuz bir şekilde nasıl kullanacağının yolunu aramaya başladı. Kimileri proxy ayarlarında değişiklik yapmayı uygun görürken kimileri ise mobil facebook ağını kullanmaya yöneldi. Ancak iki yolda da yine sağlıklı verim alınamadı.

Bunun üzerine özellikle Google arama motoru adeta Facebook için dönmeye başladı. İnsanlar, en boş vakitlerinden, ticaret akışına yön vermek için kullandıkları Facebook'ta yaşanan arızanın sebebini ve legal veya illegal olarak siteye erişim sağlayabilmek için çaba sarfeder oldu.

Şu ana kadar Facebook kanadından konuya ilişkin bir açıklama gelmezken bu problemin de ne kadar süreceği bilinmiyor. Ancak özellikle Türkiye'de olmak üzere sosyal paylaşım sitesi Facebook'un son derece ağır ve verimsiz çalışması büyük tepkilere yol açtı.

Bu ağırlaşmanın bir hükümet yaptırımı olmadığı da tespit edildi. Haliyle sadece Türkiye ile ilgili bir husus olsa hem Youtube hem de Twitter'a da erişim yasağı geliyordu. Youtube ve Twitter gibi sosyal paylaşım sitelerinin sağlıklı bir şekilde çalışıyor iken Facebook'un çalışmıyor olması Facebook şirketinden kaynaklandığını ortaya seriyor.

Facebook arızası Facebook nasıl girilir Facebook erişim
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Melikgazi’de şeffaf ihale
Melikgazi’de şeffaf ihale
FETÖ'den alınan futbolcular hakim karşısında
FETÖ'den alınan futbolcular hakim karşısında