Et Fiyatları İçin Şok Hamle

Et sıkıntısının yaşandığı ve et fiyatlarının artacağı yönünde ortaya atılan iddialara karşılık hükümet adına Bakan Faruk Çelik'ten açıklama geldi.

Et Fiyatları İçin Şok Hamle

Et fiyatlarıyla ilgili olarak ortaya atılan spekülasyonlara Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, açıklama getirdi. Bakan Çelik, eldeki et stoğunun azaldığı ve bu nedenle et fiyatlarının artacağı söylentilerini net bir dille yalanladı.

450 BİN HAYVAN KESİM BEKLİYOR
Bir çok alanda et fiyatlarının artacağı yönünde çıkan haberlerin gerçeği yansıtmadığını belirten Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, "Elimizde bol miktarda kesimlik hayvan var" açıklamasında bulundu. Et fiyatlarının artacağı yönündeki asılsız iddia ve haberlerin kesinlikle doğruluk payının olmadığını söyleyen Bakan Çelik, "Son günlerde, Ramazan'a giriyoruz, yaz geliyor diye bir spekülatif bazı değerlendirmeler var şunu ifade ediyorum elimizde hem bol miktarda kesimlik hayvan var hem de besilik 450 bine yakın hayvan var" yorumunu yaptı.

HAYVAN FABRİKALARI KURULUYOR…
Kendi topraklarımızda kendi hayvanımızı üretip, kendi besimizi üretip, kesip soframıza getireceğiz diyen Bakan Çelik, ırk ıslah çalışmaları hakkında da bilgi verdi. "Türkiye genelinde ırk ıslahı sağlayacağız kurduğumuz 32 ilde 500 hayvanlı merkezlerde hayvanın tanesi 4 bin liraysa 2 bin liraya vereceğiz yarısını biz karşılayacağız hayvanı çoğaltacak fabrikaları kurmak için bu sisteme geçtiklerini ifade etti.

ÇOBANLAR MERALARDA OLACAK
Bakan Faruk Çelik küçükbaş hayvancılık hakkında da konuştu. belirlenen bölgelerde meralar çobanlara verilecek dedi. "meralarda bir vatandaş hayvancılık yapacaksa alacağı hayvan başına yüzde 30 destek veriyoruz meraları da üreticiye tahsis ediyoruz" diye konuştu.

et fiyatları
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Galatasaray 21.şampiyonluğu böyle kutluyor
Galatasaray 21.şampiyonluğu böyle kutluyor
Flaş gelişme ! Fenerbahçe finalde
Flaş gelişme ! Fenerbahçe finalde