Eşine Aldatan Kişinin Ahiretteki Cezası Nedir

Birçok kişinin aslında istemeden de olsa yaptığı en büyük hatalardan biridir eşini aldatmak. Peki, eşini aldatan bir kimsenin bu dünya da ve ahirette cezası ne olur?

Eşine Aldatan Kişinin Ahiretteki Cezası Nedir

Haram ilişkiler aile yapısını bozar ve toplumu çökertir. İnsanı hayvani hislerin esiri yapıp aşağılayan çirkin bir durumdur. Cevabın devamında ise gayr-ı meşru ilişkilere götüren yolların zararları anlatılmıştır. “Flört, zina gibi haram davranışlar ile gayr-i meşru ilişkiler çoğalırken toplumun çekirdeği olan aile kavramı onarılmaz bir yara alır. Bu tarz gayr-i meşru ilişkilerin toplum içinde yayılması ile zamanla kanıksanır, normal bir hal alır ve artık kutsal bir kurum olan aile kavramı gereksiz görülür ve revaç görmez.
 

Haram ilişkiler, erkeklerden şahsiyet ve vakarı kadınlardan ise iffet ve nezaketi kaldırır Flört arzusu, tenhada buluşmaya davet eder. Sonunda birçok gencin başı belaya girer. Sonrasında ise pişmanlıklar ve acılar yaşanır. Flört, kişilerin birbirlerini aldatmalarına sebeptir.

Flörtte, çok defa kız, erkek tarafından kandırıldıktan sonra terk edilir. Resulullah (asm) buyuruyor ki: “Hz. Allah zina edip içki içen bir kimsenin imanını başından, bir kimsenin gömleğini çıkardığı gibi çıkarır.” (İmam Suyuti)

Resulullah (asm) buyuruyor ki: “Bir kul, zina etmeye başladığı zaman, imanı kalbinden çıkıp, başının üzerinde bir gölge gibi bekler. Ancak, zinadan feragat ettikten sonra geriye döner.” (İmam Suyuti)

Resulullah (asm) buyuruyor ki: “Zinadan sakınınız. Çünkü zinada, başlıca dört büyük tehlike vardır: 
1) Zina, yapanın yüzünden iman güzelliğini giderir. 
2) Rızkından Allah’ın feyz ve bereketini yok eder. 
3) Allah’ın gazabını gerektirir. 
4) Cehenneme; bir daha çıkmamak üzere girmesini icap ettirir.”
(İmam Suyuti)

Zina, fakirlik ve zillet getirir. Zina (insana) fakirliği miras bırakır. (Beyhaki)
“Zina, fakirlik ve zillet getirir.” (İmam Suyuti)
Zina, kıyamet alametlerindendir “Benim ümmetim, (şeriat kanunlarını ve İslâm ahlâkını terk ederek) zina etmeyi ve ipek elbise sayacak zaman yaklaşmıştır.” (İmam Suyuti)

Zina Etmek Günahmı Zina Cezası Zina Ahirette Cezası Eş Aldatmak Günah mıdır Kimler Eşlerini Aldatır Eşini Aldatan Kadının Günahı Eşini Aldatan Kocanın Günahı Aldatmanın Ahirette ki Günahı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mazhar Polat Millet için çalışıyor
Mazhar Polat Millet için çalışıyor
Chelsea’ya şok haber
Chelsea’ya şok haber