Erol Bedir açıkladı.. İşte Kayserispor'un borcu

Süper Lig'de fırtınalar estiren Kayserispor'un ne kadar borcu olduğu açıklandı. Başkan Erol Bedir, borcun ne kadar sürede kapanacağını da ifade etti.

Erol Bedir açıkladı.. İşte Kayserispor'un borcu

Süper Lig'de bu sezon oldukça önemli bir çıkış yakalayan ve ligin ilk 11 haftalık bölümünü 4. sırada tamamlayan Kayserispor, taraflı tarafsız herkesin taktirini kazanırken kulüp başkanı Erol Bedir de, sarı kırmızılı takımın başındaki bir komutan olarak icraatlarını ve yapacaklarını anlatmaya devam ediyor.

Kayserispor'un borcu
Kayserispor'un en parlak dönemlerinden birinin yaşanmasındaki baş mimar olarak gösterilen Başkan Erol Bedir, göreve gelmeden önce kendilerine söylenen borç ile göreve geldikten sonra karşılaştıkları borcun hiç de birbiri ile örtüşmediğini, buna rağmen Kayserispor'u borç yükünden kurtarabilmek için çaba sarfettiklerini söyledi. Başkan Erol Bedir, Türkiye Gazetesi Spor Yazarı Hasan Sarıçiçek ile yaptığı çok özel ve samimi söyleşide, "Bilanço hiç ortada yoktu, kapalı kutu aldım kulübü, ilk defa tanıştığım 20 kişi ile. Borcu 37 milyon TL biliyorduk, herkese borç ödemeye başladık. Telefon üstüne telefon, ‘Borca, 5,5 milyon avro ilave’ diye. Bir kulüp hiç denetlenmez mi, tarihindeki ilk mali kurulu ben yaptım. Şu an, borç 100 milyon TL" ifadelerini kullandı.

Bedir: Borcu bitirmek için..
Kayserispor Başkanı Erol Bedir, sarı kırmızılı kulübün borcunu tamamlayabilmek için 3 yıllık bir projenin hayata geçirilmesi gerektiğini söyledi. Tempo Medya mikrofonlarına geçtiğimiz günlerde kornuşan Başkan Erol Bedir, "Yöneticiyseniz, Kayserispor başkanıysanız sorunları çözmek zorundasınız. Bu borçlar ne zaman nasıl bider? Eğer şu anda bizim yaptığımız gibi performansı yüksek, ucuz takım, ucuz futbolcular, az masraf, meajerlerin kapıya fazla uğramaması, hesabın kitabın düzgün yapılması ile ilgili bir yönetim 3 sene devam ederse, puanın da 40-50 civarında olursa, sponsorluk anlaşmaları, TFF gelirleri, yanlış transfer yapılmaz ise 3 sene içerisinde eski ve yeni borçlar ödenebilir, döndürülebilir boyuta gelir. Yoksa bizim de yaptığımız ekonomik manada günü kurtarmaktır" yorumunda bulundu.Kayserispor'un gideri
Kayserispor Başkanı Erol Bedir, sarı kırmızılı takımın geliri ile ilgili olarak da, "40 puan alan bir takımın TFF'den geliri yaklaşık 70 Milyon TL civarında. Bu daha önce 50-55 civarında idi. Bu sezon 70'e yükseldi. Fakat yılbaşından itibaren vergiler yükselecek, yine düşüş olacak. Takımımızın gideri de 16 Milyon avro civarında. Bu da 606-65 Milyon TL civarında. Deplasman masrafları, primler, elektrik, su derken 70-80 Milyon TL" dedi.

Kayserispor borç Erol Bedir Kayserispor Başkanı Erol Bedir Hasan Sarıçiçek Erol Bedir Tempo Medya
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Gazetecilere zarf içinde para verildi
Gazetecilere zarf içinde para verildi
100 milyon TL vurgun yapan banka müdürü yakalandı
100 milyon TL vurgun yapan banka müdürü yakalandı