Erdemli’de parke yol çalışmaları sürüyor

Erdemli Belediyesi, daha önce köy statüsünde olan Koramşalı Mahallesi’nde parke yol çalışmalarına devam ediyor.

Erdemli’de parke yol çalışmaları sürüyor

Erdemli Belediyesi, daha önce köy statüsünde olan Koramşalı Mahallesi’nde parke yol çalışmalarına devam ediyor.
Erdemli Belediyesi, mahalleye dönüşen köylerde, sokakları parke ile donatıyor. Bu çerçevede, belediye ekipleri, Koramşalı Mahallesi’nde de tüm ara yol ve sokaklarda parke yol çalışmaları yapıyor.
Çalışmalarla ilgili açıklama yapan Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, tüm hizmetlerde öz sermaye kullanmaya son derece önem verdiklerini ve tasarruf ettiklerini belirtti. En uzak yerleşim bölgeleri dahil tüm mahallelere parke döşemeyi sürdürdüklerini ifade eden Başkan Tollu, bu kapsamda belediye ekiplerinin Koramşalı Mahallesi’nin tüm sokaklarında parke çalışmasına devam ettiklerini kaydetti. Yakın zamanda çalışmaların tamamlanmasıyla Koramşalı’nın güzel bir görünüme sahip olacağını vurgulayan Tollu, vatandaşların yapılan hizmetlere sahip çıkması gerektiğine dikkat çekti. Tollu, “İhtiyar, genç, çocuk demeden el ele vererek ve azimle çalışarak mahallelerimizi de zirvelere taşıyacağız. Bize hizmet etmek, sizlere de bu hizmetlere sahip çıkmak düşer” dedi.
Belediye olarak parke yol çalışmalarına çok büyük önem verdiklerini ve bu konuda çok iddialı hizmetlere imza attıklarını dile getiren Tollu, Erdemli tarihinin en büyük parke yol atağının kendi hizmet dönemlerinde yapıldığını ifade etti. Erdemli’nin birçok yerini uzak yakın demeden parke yol ve kaldırımlarla süslediklerinin altını çizen Tollu, parke yolun daha çağdaş ve sağlam olduğunun altını çizdi. “Mahalleye dönüşen köylerle birlikte mahallelerimiz yapılan yol ve kaldırım çalışmalarıyla çağdaş bir görünüme kavuşuyor” diyen Tollu, “Göreve başladığımızdan bu yana, üretimini ve döşeme işini kendi bünyemizde yaptığımız ve daha az maliyet sağladığımız parke yol işinde çok iddialı bir konumda bulunuyoruz. Yetişemediğimiz noktalarda hizmet satın alımı da yapıyoruz. Yapılan parke çalışmaları neticesinde Erdemli yolları ve kaldırımlarıyla çağdaş bir şehir görünümüne kavuşmaktadır. Önceliğimiz bugüne kadar parke yol ve kaldırımla tanışmayan köy ve beldelerimizdir” ifadelerini kullandı.
Yapılan açıklamada, belediye ekiplerinin 30 ayrı noktada başlattığı hizmet atağıyla birlikte Erdemli’nin birçok mahallesinde, kırsal alanlarda yol ve parke çalışmalarını eş zamanlı olarak sürdürdüğü belirtilirken, birçok mahallenin ilk defa parke yol ile tanıştığının da altı çizildi.

Kaynak: İHA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Robin van Persie taraftarlara veda etti
Robin van Persie taraftarlara veda etti
Kocasinan Belediyesi çocuklara karne hediyesi olarak dergi dağıttı
Kocasinan Belediyesi çocuklara karne hediyesi olarak dergi dağıttı