Erciyesspor bu hallere de düştü

Profesyonel ligden amatör lige düşmesine seyirci kalanlar, şimdi de Erciyesspor'a bu kötülüğü de yaptılar. Onursal Başkan Memduh Büyükkılıç neden susuyor? CHP'den büyük tepki

Erciyesspor bu hallere de düştü

Bir dönem profesyonel liglerde başarıdan başarıya koşan, o günlerde siyasilerin de en uğrak yeri olan ve başarıdan pay sahibi olmak isteyenler, sportif başarısızlık sonrasında ortadan kaybolarak başarısızlığın önüne geçmekten uzak kalmıştı. İlgisizliğin neticesinde kaderine terkedilen, maddi ve manevi olarak son derece sıkıntılı süreç geçiren, neticesinde amatör lige kadar düşen Erciyesspor, bu kez de siyasete alet edildi.

Yıllarca Erciyesspor'un başarısı üzerinden kendisine prim çıkarmayı çok iyi bilen Erciyesspor Onursal Başkanı Memduh Büyükkılıç, geride kalan süreçte takımı kaderine terkederek profesyonel liglere veda etmemesi için çaba göstermezken, 24 Haziran Pazar günü gerçekleştirilecek seçimler için Erciyespor kulübünün otobüsünün siyasete alet edilmesine göz yumdu. Erciyesspor kulübünün otobüsü, AK Parti'nin seçim çalışmalarında kullanılır oldu.

Kulaklar çınlıyor
Kayseri sokaklarında gezen Erciyesspor otobüsü, görenleri hayrete düşürürken Erciyesspor'un bu günlere gelmesinde büyük pay sahibi lona (!) Onursal Başkan Memduh Büyükkılıç ve kulüp başkanı Ziya Eren'i de minnetle (!) anmaktan geri durmuyor. Kayseri'nin gözbebeği kulübü sahipsiz bırakan ancak söz konusu siyaset olunca halen fayda sağlamaya çalışanların olmasına Kayseri siyaseti de tepkisiz kalmadı. Türkiye'nin muhalefet partisi Cumhuriyet Halk Partis'nin Kayseri il Başkanı Ümit Özer, konu ile ilgili yazılı bir açıklama yaptı. 

CHP'den tepki
CHP İl başkanı Ümit Özer Meydanlarda AKP ve Recep Tayyip Erdoğan Posterleri ile gezen Erciyes Spor otobüsüne tepki gösterdi. Başkan Özer yaptığı yazılı açıklamada "Hiçbir siyasi parti hangi maksatla olursa olsun, sporu siyasete alet edemez. Ulaştığımız bilgilere göre Erciyes Spor Kulübü'nün otobüsü, kulübün başkanına ve müdürüne haber verilmeden, AKP'nin seçim otobüsü gibi kullanılıyor, cadde ve sokaklarda anonslarla geziyor. Erciyes Spor Kulübü, tüm Kayserililerin ortak paydasıdır. Herkesin ortak sevdasıdır. Türkiye Kupası'nda final oynayarak Avrupa vizesi almasına rağmen ligden düşen Kayseri Erciyes Spor, Süper Lig olmasa da 1. Lig ekibi olarak Türkiye'yi UEFA Kupası'nda temsil etti. Kayseri Erciyes Spor, eşine az rastlanır bir olayında kahramanı. Üst üste aynı ligde iki kez şampiyon olan tek takım özelliği taşıyan Kayseri ekibi . Bu ekibi amatör lige düşürenler utansın. Ama ne yazık ki Erciyes spor aynı zihniyete hizmet etmeye devam ediyor. CHP, SP, MHP, AKP hiç fark etmez. Siyasi düşüncesi ne olursa olsun, tüm insanları bir araya toplayan bir güçtür. Erciyes Spor Kulübün otobüsünü siyasi mitingler ve siyasi programlarda kullanması çok büyük bir yanlıştır. Erciyes Spor Kulübü'nün tarihine ve ismine yapılmış bir saygısızlıktır" diyerek haklı olarak tepkisini dile getirdi.

Erciyesspor otobusu Erciyesspor siyaset Memduh Buyukkilic CHP Umit Ozer CHP AKP siyaset Erciyesspor otobusu AKP
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Fetullah Gülen yakalandı mı. İbrahim Kalın açıkladı
Fetullah Gülen yakalandı mı. İbrahim Kalın açıkladı
Kayserispor’a ceza
Kayserispor’a ceza