Egzamaya ne iyi gelir nasıl geçer

Uzmanlar tarafından yapılan açıklamalara göre bireylerin sosyal hayatlarını önemli ölçüde etkileyen egzama bazı bitkiler sayesinde kolaylıkla iyileştirilebiliyor.

Egzamaya ne iyi gelir nasıl geçer

Aşırı kaşıntı ile belirti veren bireylerin günlük hayatlarını oldukça kısıtlayan egzama rahatsızlığı bazı bitkilerden yapılacak karışımlarla kolaylıkla geçirilebiliyor.

Uzmanlar tarafından verilen önerilere göre egzamaya iyi gelen bitkilerin başında papatya geliyor. Papatya çayı başta olmak üzere içeriğinde papatya özünün bulunduğu her türlü maddenin egzamaya iyi geldiğine değinen uzmanlara göre papatya, içeriğinde bulundurduğu maddeler sayesinde kaşıntıyı önlüyor. Meyan kökü bitkisinden kaynatılmak suretiyle elde edilen suyun ise egzamalı bölgelere sürüldüğünde kaşıntı ile birlikte meydana gelen yaraları da oldukça rahatlattığı biliniyor.

Uzmanların öncelikli olarak tavsiye ettiği bir değin besin ise; yaraları iyileştirme özelliği ile bilinen Aloe Vera.  Oluşan yaraları hiçbir kimyasal tedavi maddesine ihtiyaç duymadan iyileştiren Alo Vera eczanelerde kolaylıkla bulunabildiği gibi evde de yetiştirilebiliyor.

Her daim kokusu ile ön plan çıkan ve birçok kozmetik ile temizlik ürününün içerisinde yer alan Lavanta Çiçeği uzmanlara göre; yumuşatıcı özelliği sayesinde düzenli kullanıldığında egzama kaşıntılarını yok ediyor.
Birçok ilacın ham maddesinde bulunan ve tıbbı bitkiler kategorisinde yer alan Sarı Kantaron bitkisi ise; oluşan egzamalarda meydana gelen iltihapları nemlendirici özelliği sayesinde yumuşatarak yok ediyor.

Yine tıbbi ilaçlar kategorisinde yer alan, Ada Çayı ise özellikle süt ile bitlikte kaynatılıp egzamalı bölgelere uygulandığında yaralar kısa sürede yok ediyor.

Uzmanlar tarafından egzamalı hastalara önerilen bir diğer bitki ise Beyaz Dut. Bu bitkinin uygulanışı ise ezildikten sonra yumurta ile karıştırılarak egzamalı bölgeye sürülmesi ile oluyor.  Yaralı bölgeye uygulanan karışım aynı zamanda belirli bir müddet bekledikten sonra yıkanması gerekiyor.

 

egzama egzamayane iyi gelir egzama nasıl gelir kaşıntı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Konyaspor son dakika.. Rıza Çalımbay'dan galibiyet yorumu
Konyaspor son dakika.. Rıza Çalımbay'dan galibiyet yorumu
Gamze Özçelik Sosyal Medyada Ne Paylaştı
Gamze Özçelik Sosyal Medyada Ne Paylaştı