e-devlet şifresi alma yaşı ve şartları nelerdir

Birçok kişi tarafından merak edilen e-devlet şifre alma yaşı ve şartları nelerdir sorusunu sizler için derledik.

e-devlet şifresi alma yaşı ve şartları nelerdir

e-Devlet sistemi, devlet kurumları tarafından verilen hizmetlerin online ortamda sunulmasını sağlayan bir sistemdir. e-devlet sistemi vatandaşlara zaman açısından tasarruf sağlar. Vatandaşlar sıra bekleme derdi yaşamadan, işlemlerini kısa süre içerisinde e-Devlet sistemi üzerinden kolaylıkla gerçekleştirebilirler. Sistem ile en fazla işlem yapılan kurumların başında Sosyal Güvenlik Kurumu, Emniyet Genel Müdürlüğü ve Gelir İdaresi Başkanlığı gelir.  Peki, e-devlet şifresi alma şartları ve yaşı nedir?


Hayatımıza hızlıca giren e-Devlet uygulamalısı birçok alanda kullanıcılarına zaman kazandırmaya devam ediyor. Teknolojinin tüm imkanlarını devlet ile ilgili işlerimizin tamamında kullanan e-Devlet uygulamalarına giriş yapmak için e-Devlet Şifresi almamız gerekiyor. Peki kimler e-devlet şifresi alabilir?

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Haberleşme Genel Müdürü Ensar Kılıç, e-devlet ile ilgili merak edilenleri anlattı. İşte Haberleşme Genel Müdürü Ensar Kılıç'ın anlattıkları:

15 yaşını dolduran her Türk vatandaşı, TC kimlik numarasının bulunduğu resmi kimliğini ibraz ederek, e-Devlet şifresi edinebilir. Türkiye’de yaşayan yabancılar da hukuki geçerliliği olan kimlik bilgisiyle e-Devlet şifresine sahip olabilir. Vekil tayin ettiğiniz kişi PTT şubelerine başvurduğunda,  sizin adınıza e-Devlet şifresi alabilir. Bunun yanı sıra mahkeme kararıyla kendine vasi tayin edilmiş kişiler vasileri aracılığıyla e-Devlet Kapısı şifresi temin edebilmektedir. Bu durumlar harici başkaları adına şifre alımı mümkün değildir.

E-devlet şifresi E-devlet şifresi alma şartları E-devlet şifresi yaşı E-devlet E-devlet nasıl alınır
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şeker hastalığından nasıl kurtulurum
Şeker hastalığından nasıl kurtulurum
Kırkpınar flaş gelişme.. Hakemler görevden alındı
Kırkpınar flaş gelişme.. Hakemler görevden alındı