Dünya'nın En Hızlı Akıllı Telefonu Belli Oldu

Akıllı telefonlar aradında yapılan hız testlerinde Iphone 8, dünyanın en akıllı telefonu seçildi.

Dünya'nın En Hızlı Akıllı Telefonu Belli Oldu

Dün itibariyle kullanıcıların hizmetine sunulan ve satışa çıkarılmaya başlanan Iphone 8 plus, akıllı telefonlar arasında yapılan teknoloji testlerine göre dünyanın en akıllı telefonu.

Teknoloji devi Apple firması tarafından12 Eylül’de düzenlenen lansmanda tanıtımı gerçekleştirilen, iPhone 8 serisinin yapılan hız testlerinde, A11 işlemci özelliğine sahip olan iPhone Xi dahi geride bıraktığı belirtilmişti.

Iphone 8’in satışa sunulmayla birlikte yapılan CPU ve GPU testlerinde ise cihazın,  Galaxy Note 8 ve S8e hız bazında ciddi oranda fark attığı belirlendi.

Toms Guide tarafından yapılan testlere göre ise, .3DMark testlerinde iPhone 8 Plus 64412 puan alırken Galaxy Note 8 ve S8 40.000 puanın altında kaldı.

Teknoloji Devi Apple Firması Ne Zaman Kuruldu? 

1 Nisan 1976 tarihinde Amerika Birleşik Devletleri, Kaliforniya’da Steve Jobs, Steve Wozniak, Ronald Vayne tarafından kurulan Apple firması, 1999 yılına gelindiğinde, ilk olarak iBook üretimini yaparak teknoloji tutkunlarının dikkatini çekmekle birlikte, Apple firması 2001 yılında çıkardığı IPod ile de dünya teknoloji devleri arasına yerleşmeyi başarmıştır.

Apple firması aynı zamanda 2003 yılında bugün dünyanın en büyük müzik marketlerinden birisi olan, iTunnes store’u kurmuş ve o dönemlerde teknoloji alanında zirveye çıkarak, kısa sürede kendisine büyük bir kullanıcı kitlesi edinerek son teknolojik donanımlara sahip ürünlerini kullanıcılarının hizmetine sunmaya devam etmektedir.

iphone apple iphone 8 plus
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şeker hastalığından nasıl kurtulurum
Şeker hastalığından nasıl kurtulurum
Kırkpınar flaş gelişme.. Hakemler görevden alındı
Kırkpınar flaş gelişme.. Hakemler görevden alındı