Advert

Dolar ne kadar 15 Şubat Perşembe

Yatırım yapacakların ve yapmayı planlayanların yakından takip ettiği dolar ABD'de açıklanana kritik enflasyon verisinin ardından yükseldi.

Dolar ne kadar 15 Şubat Perşembe

Merak edilen dolar 3.78 civarında işlem görüyor. Euro/TL ise 4.72 seviyesinde rekor kırdı. ABD'de TÜFE ocak ayında yüzde 0,5 ile yüzde 0,3'lük beklentinin üzerinde gerçekleşti. Çekirdek TÜFE de yüzde 0,3'le yüzde 0,2'lik beklentiyi aştı.

ABD'de ocak sonu itibarıyla yıllık enflasyon yüzde 1.9 olan beklentilere karşın yüzde 2.1 olarak gerçekleşti. Veri, fiyat baskılarının bu yıl hızlanacağı ve Fed'in faizleri daha hızlı artıracağı beklentilerini güçlendirdi.

Veri öncesinde gün boyu 3,79-3,80 civarında hareket eden dolar/TL 3,82'nin üzerine çıktı. Doların başlıca para birimleri karşısındaki performansını gösteren dolar endeksi de verinin ardından 89,94'e yükseldi. 

EURO REKOR KIRDI
Dolardaki değer kaybına karşın Euro’daki değer artışı ise euro/TL'nin yeni tarihi zirvesini görmesine neden oldu. Euro/TL erken saatlerde 4,7221 ile tarihi seviyeye çıktı. Euro daha sonra yeniden 4,70'in altına indi. Analistler, teknik açıdan 3,7550'nin destek, 3,85'in ise direnç konumunda bulunduğunu belirtti.

Euro Dolar Döviz Kur
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kesintisiz Ulaşım Devam Ediyor
Kesintisiz Ulaşım Devam Ediyor
Yolcu otobüsü şarampole devrildi. Yolcular savruldu
Yolcu otobüsü şarampole devrildi. Yolcular savruldu