Doğan:″Her zaman pazarcının yanıdayız″

Kocaeli Pazarcılar Odası Başkanı Ahmet Serim ve yönetim kurulu üyeleri, İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan’ı ziyaret etti.

Doğan:″Her zaman pazarcının yanıdayız″

Kocaeli Pazarcılar Odası Başkanı Ahmet Serim ve yönetim kurulu üyeleri, İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan’ı ziyaret etti.
İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, Kocaeli Pazarcılar Odanı Başkanı Ahmet Serim ve yönetim kurulu üyelerini Başkanlık makamında ağırladı. Ziyarette Serim, oda çalışmaları hakkında İzmit Belediye Başkanına bilgi verdi. Başkan Doğan yaptığı konuşmada, her zaman pazarcı esnafının yanında olduklarını söyledi.
Pazarcıların bir kasa meyve hediye ettiği İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, “Pazarcılar Odası Başkanımız ve yönetimine ziyaretlerinden dolayı teşekkür ediyorum. 9 yıldır belediye başkanlık dönemimde en fazla harcama, en fazla yatırım yaptığım yerler kapalı pazarlardır. Göreve geldiğimizde İzmit’te doğru dürüst kapalı pazarlarımız yoktu. Pazarcı esnafımız sokak aralarında oldukça zor şartlarda işlerini yapmaya çalışıyorlardı. Kolları sıvayıp son derece modern kapalı Pazar projelerini hayata geçirmeye başladık. Bugün artık karda kışta, sıcakta soğukta pazarcı esnafımızın rahat bir şekilde işlerini yapabildiği, vatandaşın da gönül rahatlığında alış veriş edebildiği kapalı pazarlarımız var. İzmit’te sokakta tek bir semt pazarı kalmayıncaya kadar kapalı pazar projelerimize devam edeceğiz. Alikahya daki kapalı pazarımız da yakında hizmete girecek" dedi.
Yeni yapılacak olan pazar yerleri ile ilgili bilgi veren Doğan, "Yıllardır üzerinde en çok kafa yorduğumuz, bu konuda çalışma yaptığımız pazarlardan biri de Kozluk’ta kurulan Pazar pazarıdır. Kız Meslek Lisesi yeni yerine taşındığında bulunduğu yere katlı otopark ve kapalı Pazar yapılarak cadde üzerindeki Pazar sorununa kesin çözüm bulacağız. Yenidoğan, Serdar bölgesindeki pazarında çözülmesi için çalışıyoruz. Yahya Kaptan Pazarıyla ilgili de yap, işlet devret metoduyla bir proje üzerinde çalışıyoruz. En zorlandığımız yerlerden birisi de Yuvam’daki pazardır. Biz üzerimize düşeni yaparak buraya da kapalı bir Pazar yapmıştık. Fakat mahkemenin kararıyla var olan kapalı pazar kullanılamıyor ve pazarcı esnafımız ne yazık ki sokakta tezgah açmaya devam ediyor. Doğu Kışla da Türkiye’nin en modern kapalı pazarı yapılıyor. Bittiğinde Cumartesi ve Perşembe pazarı esnafı buradan yararlanacak” şeklinde konuştu.
Pazarcılar Odası Başkanı Ahmet Serim de “Yeni yönetimimizle başkanımızı ziyaret etmek istedik. Kapalı pazar konusunda başkanımız çok duyarlı. Şimdiye kadar yaptığı çalışmalar ortada. Kendisine ne kadar teşekkür etsek azdır. En çok kapalı pazarı olan ilçe İzmit’tir. En büyük sorunumuz Yahya Kaptan Pazarımız. Önümüzdeki en önemli proje Yahya Kaptan projesi olacak. Perşembe Pazarı ve Cumartesi pazarımız hızla devam ediyor. Nevzat Başkanımız her zaman biz pazarcıların yanında oldu, olmaya devam ediyor” ifadelerini kullandı.

Kaynak: İHA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Erü'de Neler Oluyor ?
Erü'de Neler Oluyor ?
Trabzonspor son dakika.. Damien Da Silva Trabzon’da
Trabzonspor son dakika.. Damien Da Silva Trabzon’da