Diyanet'in 2019 senesi 9500 Personel Alımı Mülakatlarıyla alakalı kesin tarih açıklandı!

9500 Personel Alımı mülakatları başlıyor. Bilindiği gibi 2019 yılında Diyanet 9500 Personel (imam, imam hatip, müezzin kayyim ve KKÖ) alacağını açıklamıştı. Ancak kaynaklar her ne kadar seçim sonrasına alım için mülakat tarihi verse de alım için mülakatların çok kısa zamanda yapılacağı açıklandı.

Diyanet'in 2019 senesi 9500 Personel Alımı Mülakatlarıyla alakalı kesin tarih açıklandı!

Bilindiği gibi 2019 senesinde Diyanet 9500 Personel (imam, imam hatip, müezzin kayyim ve KKÖ yani Kur'an Kursu Öğreticisi) alacağını açıklamıştı. Ancak kaynaklar her ne kadar seçim sonrasına alım için mülakat tarihi verse de alım için mülakatların çok kısa zamanda yapılacağı açıklandı.

Henüz yeni açılan son günler de Diyanet Haber ve Becayiş alanında yaptığı atılımlar ile kısa zamanda diyanet camiasının dikkatini çekmeyi başaran İmamlar Soruyor isimli site Diyanet ve Diyanet'e yakın haber kaynaklarının 9500 Personel alımına ait mülakatların seçim sonu başlayacağı haberlerinin gerçeği yansıtmadığı ve 2019 yerel seçimlerinden önce personel alımı için mülakatların yapılacağının bilgisini verdi.

DİYANET 9500 PERSONEL ALIMINI NE ZAMAN YAPACAK?

İmamlar Soruyor tarafından paylaşılan haber de bu ay içerisinde mülakatların başlayacağının bilgisi verilirken, kesin tarih aralığı da belirtildi. Sitede verilen habere göre imam, imam hatip, müezzin, kayyim ve KKÖ (Kur'an Kursu Öğreticisi) dallarında 9500 personel alınacağı ve bu işçi alımlarının da bu ay itibarıyla başlayacağının bilgisi verildi. 

Önümüzdeki günlerde Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından da açıklanması beklenen alımların ne zaman olacağını ise önümüzdeki günlerde göreceğiz.

Kaynak ve detaylı bilgi: http://www.imamlarsoruyor.com/mulakat-tarihi-icin-aciklama/

diyanet müezzin diyanet haber becayiş imamlar soruyor
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ramazan Bayramı ne zaman. 9 gün tatil ne zaman başlıyor
Ramazan Bayramı ne zaman. 9 gün tatil ne zaman başlıyor
Sarız’da trafik kazası: 7 yaralı
Sarız’da trafik kazası: 7 yaralı