Dişleriniz Karbonat Ve Zerdeçal İle Parıldasın

Evde kolaylıkla hazırlanabilen karbonat ve zerdeçal karışımları kimyasal içerikli macunlara gerek kalmadan dişleri beyazlatıyor.

Dişleriniz Karbonat Ve Zerdeçal İle Parıldasın

Günlük hayatın seyrinde, aşırı kafein, tein ve nikotin tüketimi ile sararan dişler, evde uygulanabilecek birkaç pratik beyazlatma yöntemleri ile kimyasal içerikli diş macunlara ihtiyaç duymadan da beyazlatılabiliyor.

Konuyla ilgili olarak uzmanlar tarafından verilen bilgilere göre ise; doğal yollar ile diş beyazlatma yöntemlerinin başını Zerdeçal ve karbonat çekiyor.

Ayrıca evde kolaylıkla hazırlanan bilinen zerdeçal karışımı, buzdolapların da muhafaza edilme koşulu ile birlikte haftalarca da saklanılabiliyor.

Uzmanlar tarafından verilen bilgilere göre, alternatif tıpta doğal diş macunu olarak ta nitelendirilen Zerdeçal karışımı için gerekli malzemeler; 2 çorba kaşığı zerdeçal, 2 çorba kaşığı karbonat, 1 çorba kaşığı Hindistan cevizi yağı şeklinde sıralanıyor.

Mucizevi zerdeçal karışımının birinci evresinde listede bulunan bütün malzemeler verilen ölçülerine göre küçük bir kaba konularak macun kıvamına gelene kadar karıştırılıyor. Karıştırma işleminin sonrasın da ise elde edilen kür, diş fırçası yardımı ile dişlere uygulanıyor, sonrasında ise ağız bol ise durulanarak zerdeçal macunundan arındırılıyor.

Uzmanlar tarafından önerilen bir diğer diş beyazlatma karışımı ise karbonat ile hazırlanıyor.

Doğal renk açıcı olarak ta bilinen karbonat ise ıslak diş fırçasına biraz dökülerek, diş yüzeyinde 2-3 dakika kadar gezdirilmek sureti ile uygulanıyor.

Uzmanlar karbonat ile diş beyazlatman yönteminden etkili sonuç alabilmek için ise haftada en az 2-3 kez karbonatların diş yüzeyinde gezdirilmesi gerektiğini de belirtiyor.

zerdeçal karbonat sirke sirke ile diş beyazlatma karbonat ile diş beyazlatma zerdeçal ile diş beyazlatma
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şeker hastalığından nasıl kurtulurum
Şeker hastalığından nasıl kurtulurum
Kırkpınar flaş gelişme.. Hakemler görevden alındı
Kırkpınar flaş gelişme.. Hakemler görevden alındı