Dış Gebeliğin Riskleri Nelerdir

Normal gebelikten farklı olarak gerçekleşen dış gebelik tedavi edilmediğinde hayati risk taşıyor.

Dış Gebeliğin Riskleri Nelerdir

Dış gebeliğin normal hamileliklerden farklı olduğunu belirten uzmanlar, bu durumun tedavi edilmediği takdir hayati tehlike taşıyabildiğini belirtti.

Uzmanlar dış gebeliğin tanımı embriyonun doğal yerleşme yeri olan rahim içinden farklı bir yere yerleşmesi ile meydana gelmesi olarak açıklarken bu durumun doğum ile sonuçlanamayacağını da belirtti.

Dış gebelik her kadında sinyal vermediğini söyleyen uzmanlar,   her yüz hamilelikten %2'sinin dış gebelik olduğunu da söyledi.

Dış gebelikle ilgili verilen bilgilere göre dış gebeliğin ilk zamanları da normal gebelik ile benzerlikler gösterebiliyor.

 Bunun sonucun da ise normal gebelikte olduğu gibi dış gebelikte de  hamilelik belirtileri olan reglinin  gecikmesi, göğüslerin hassaslaşması ve zamansız gelen mide bulantıları yer alıyor.

Dış gebelik ilerlemesi ile birlikte ise normal hamileliklerde gözlemlenmeyen farklı başka belirtiler kendini göstermeye başlıyor.

Normal gebelik sürecinde kanama görülmezken, dış gebelik ise kanamaya kadar yol açabilen ciddi sağlık sorunlarına neden oluyor.

Dış gebeliğin ilerleyen zamanlarında görülen bu kanamaların durdurulması için ise mutlaka cerrahi tedaviye başvurulması gerekiyor.

Dış gebelik için ameliyatsız tedavi yöntemleri de mevcut olsa da bu yöntemler ancak erken teşhis ve tanının gerçekleşmesi halinde uygulanabiliyor.

Dış Gebelikte Cerrahi Tedavi

Dış gebelikte uygulanan cerrahi tedavi yöntemlerinin çeşitleri hakkında bilgi veren uzmanlar dış gebelikte en sık kullanılan tedavi yönteminin, laparoskopik yöntemler olduğuna değindi.

 

gebelik dış gebelik
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şeker hastalığından nasıl kurtulurum
Şeker hastalığından nasıl kurtulurum
Kırkpınar flaş gelişme.. Hakemler görevden alındı
Kırkpınar flaş gelişme.. Hakemler görevden alındı