Advert

Direniş Karatay filminin vizyon tarihi belli oldu

Başrollerinde Mehmet Aslantuğ, Fikret Kuşkan, Yurdaer Okur, Nefise Karatay, Alperen Duymaz, Burcu Özberk gibi isimlerin yer aldığı ve sinemada aksiyon ve tarih severlerin merakla beklediği Direniş Karatay’ın vizyon tarihi belli oldu.

Direniş Karatay filminin vizyon tarihi belli oldu

2 ay önce çekimleri tamamlanan ve vizyon tarihi için gün sayan filmin setinde ayrıca yeni bir aşk başladı. Filmde Türkan adlı savaşçı bir kadına hayat veren Burcu Özberk ve Kutay karakterini canlandıran Alperen Duymaz’ın yaklaşık 1 aydır birlikte oldukları öğrenildi.

 

Yapımını Konya Ticaret Odası (KTO) ve Karatay Üniversitesi) üstlendiği Direniş Karatay filminin vizyon tarihide belli oldu. Tamamı Konya’da ve Selçuklu dönemine ait Hollywood standartlarında tasarlanmış Türkiye’nin en büyük platolarından birinde gerçekleşen 'Direniş Karatay'ın çekimlerinde savaş sahneleri içinse blue box stüdyosu kullanıldı.

 

Kösedağ Savaşının beyazperdeye yansıması olarak gerçekleşen ve Türk Sinema tarihi açısından en görkemli savaş sahnelerinden biri olarak çekilen savaş sahnelerinde 1000'e yakın özel tasarım ok, yay, kılıç, mızrak ve kalkan kullanıldı.

 

65 bin metrekare kapalı alanda gerçekleşen stüdyo çekimleri esnasında savaş sahneleri için uluslararası standartta 45 kişilik dublör ekibi özel koreografileri ile görev aldı. Ayrıca savaş sahneleri çekiminde sette 500 kişi görev aldı. Diğer yandan aksiyon ve tarih severlerin merakla beklediği Direniş Karatay Şubat 2018 de vizyona girecek.

Konya Ticaret Odası Mehmet Aslantuğ Fikret Kuşkan Yurdaer Okur Nefise Karatay Alperen Duymaz Burcu Özberk Direniş Karatay Direniş Karatay filmi Direniş Karatay ne zaman vizyona girecek
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Facebok hakkında Zuckerberg konuştu
Facebok hakkında Zuckerberg konuştu
Muharrem İnce'den tamam göndermesi
Muharrem İnce'den tamam göndermesi