Advert

Dikkat hamburger hastalığı öldürüyor

Ünlü bir fast food zincirinin Seul şubesinde yemek yiyen bazı çocuklarda ölümcül boyutlara kadar varabilen hamburger hastalığı tespit edildi.

Dikkat hamburger hastalığı öldürüyor

Ünlü bir fast food zincirinin Seul şubesinde ortaya çıkan Hamburger hastalığı dünya sağlık gündemine bomba gibi düştü.

Fast food zincirine ilişkin ortaya atılan sağlık skandalı haberlerine göre; ünlü bir fast food firmasının güney körede yer alan Seul Şubesi’nde yapılan araştırmalar sonucu insan sağlığını ölümcül derecede tehdit eden hamburger hastalığına rastlandı.

Yetkililer tarafından verilen bilgilere göre; çoğu zaman ölümle sonlanabilen hamburger hastalığı yetersiz derecede az pişen etlerin, böbrekler iflas derecesinde zarar vermesi ile birlikte ortaya çıkıyor.

Özel bir yabancı gazetenin haberine göre; sağlık skandalı ortaya çıkmasından sonra yetkililer tarafından yapılan açıklamalarda; şimdiye kadar en az beş çocuğunun Seul şubesinde yemek yedikten sonra zehirlenme belirtisi gösterdiği tespit edildi. Bir çocuğunda şube de yemek yedikten sonra hamburger hastalığına yakalandığı ve hastalık sonucu küçük çocuğun böbreklerinde oluşan hasarın tedavi edilemez boyutta olduğu öğrenildi.

Araştırmacıların halen şubede sağlık araştırmalarına devam ettikleri öğrenilirken; şirket yetkilileri tarafından yapılan açıklamalarda ortaya atılan sağlık skandalının doğrulandığı belirtildi.

Şube yetkililerinin yaşanan skandal sonucu yemek bölümlerinde ürünlerinde kullandıkları katkı maddelerini incelemeleri için bir ekip görevlendirdiği de öğrenildi.

hamburger fast food seul hamburgerin zararları hamburger kalori obezite
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Furkan     2017-11-02 EHEC bakteri kaynaklı pişmemiş dana etinden bol bulaşan Hamburger hastalığı
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Japonya'ya nasıl gidilir ? Japonya işçi alacak
Japonya'ya nasıl gidilir ? Japonya işçi alacak
Anadolu Efes deplasmanda coştu
Anadolu Efes deplasmanda coştu