Dikkat bu virüs çıplak seviyor

Söylentilere göre Ransomware ismi fidye virüsü kullanıcılardan çaldığı hesaplar karşılığında çıplak görüntüler istiyor.

Dikkat bu virüs çıplak seviyor

Teknolojinin gün ve gün ilerlemesi ile birlikte ortaya çıkan ve birçok kullanıcıyı mağdur eden Fidye virüslerine son dönemlerde bir yenisi daha eklendi.

Teknoloji araştırmacıları tarafından keşfedildiği öne sürülen bu  fidye virüsünün mağdur ettiği kullanıcılardan çıplak görüntüler istediği iddiaları ise teknoloji gündemine bomba gibi düştü.

Söylentilere göre kullanıcılarda mağduriyete neden olan  bu fidye  virüsleri önceleri akıllı telefon ve bilgisayarların kilitlerini hackliyor  sonrasında ise şifreler karşılığında  kullanıcılardan, digital para Bitcoin’i istiyordu.

İddialara göre son dönemler de yavaş yavaş değer kaybeden Bitcoin’in ardından fidye virüsleri taktik değiştirirerek, özel bilgilerine ulaştıkları kullanıcılardan elde ettikleri bilgiler karşılığı çıplak fotoğraflar istemeye başladı.

Ransomware ismi ile bilinen bu yeni fidye virüsü teknoloji gündemini sallayan iddialara göre; çaldığı dosyaların şifresini açmak için mağdur ettiği kullanıcılardan digital para Bitcoin yerine yaklaşık 10 adet çıplak fotoğraf göndermelerini istiyor.

Edinilen bilgilere göre; şimdiye kadar birçok kullanıcıyı mağdur ettiği öğrenilen bu yeni fidye virüsü, cihazlara nRansom.exe adındaki uygulamanın açılması ile bulaşıyor.

Uzmanlar tarafından yapılan açıklamalara göre ise; cihazlara Ransomware virüsünün buluşması halinde, virüs çaldığı hesap şifrelerini geri vermek için karşılığında hackerın Protomail hesabına kullanıcılardan çıplak fotoğraf yollamalarını istiyor.

Yine uzmanların değerlendirmelerine göre,  Hackerların  Protomaili  uzantısını tercih etmesinin nedeni ise , internet gizliliği adı altında görüntülerin kötü amaçlar içinde kullanılabilirliğinin sağlanması.

hacker virüs yazılım
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şeker hastalığından nasıl kurtulurum
Şeker hastalığından nasıl kurtulurum
Kırkpınar flaş gelişme.. Hakemler görevden alındı
Kırkpınar flaş gelişme.. Hakemler görevden alındı