Deniz Naki'den olay yaratacak sözler

Amed Sportif takım futbolcusu Deniz Naki, Mersin İdman Yurdu maçından sonra yine çok konuşulacak bir açıklama yaptı. Deniz Naki Seyid Rıza sözüyle cevap verdi. Seyid Rıza kimdir? İşte ayrıntılar

Deniz Naki'den olay yaratacak sözler

Türkiye 2.Lig Kırmızı Grup'ta mücadele veren Amed Sportif takımının futbolcusu Deniz Naki, Mersin İdman Yurdu maçında bir taraftarın saldırısı sonrasında bugün açıklama yaptı. Sosyal medya üzerinden konuşan olay futbolcu Deniz Naki, Cumhuriyet döneminin isyancılarından birisi olarak idam edilen Pir Seyid lakaplı Seyid Rıza'nın bir sözüyle duygularını dile getirdi.

Deniz Naki ne dedi?
Öncelikle dünkü maçta yaşanan talihsiz olay nedeniyle gerek sosyal medyadan, gerekse de arayarak ve mesaj atarak geçmiş olsun dileklerini ileten tüm dostlara teşekkür ederim. Bu olaylar beni yıpratmaktan ziyade dahada hırslandırıp motive etmektedir. Hiç bir güç bu sene şampiyon olup kupayı Rahmetli Kaptanımıza götürmekten bizi alıkoyamaz. Rahmetli kaptanımız Şehmuz Özer'inde değdiği gibi "Onlar bize kötü davransın, biz onlara çiçek vermeye devam edeceğiz." Ama bundan sonra yalnızca çiçek değil,bolca gol de hediye edeceğiz. Bizler rahmetli kaptanın yoldaşlarıyız. Bize kötü davranana biz kötü davranmayacağız. Pir Seyit Rıza'nın da dediği gibi sen sizin yalan ve hilelerinizle başedemedim. Bu bana dert oldu. Ama ben de, sizin önünüzde diz çökmedim. Bu da size dert olsun" açıklaması yaptı.

Seyid Rıza kimdir?
Seyit Rıza (Seyid Rıza ya da Pir Sey Rıza) 1863 yılında Tunceli'ye bağlı Ovacık ilçesinin Lirtik köyünde dünyaya gelmiştir. Türkiye Cumhuriyeti'nin ilk dönemlerinde rejime karşı çıkarılan isyanlardan biri olan Dersim İsyanı'nın liderlerinden olması sebebi ile idam edilen Alevi-Zaza aşiret önderi ve Kürt lideridir. Hakkında devletin köylülere dağıttığı toprakları zor kullanarak üstüne geςirdiği, sıcak savaş sonrası Dersim'e hizmete gelen şehir yaρılanması uzmanlarına karşı yöre halkını kışkırttığı gibi birçok iddia bulunmaktadır. 1937'deki Deɾsim İsyanı'ndaki kanlı çatışmalaɾdan sonɾa baɾış göɾüşmeleɾi yaρmak üzeɾe Eɾzincan'a çağɾılmış, bu göɾüşmeye gideɾken yolda 5 Eylül 1937'de 72 isyancı ile biɾlikte tutuklanmıştıɾ. 5-13 Eylül 1937'de Elazığ'da askeɾi mahkemede yaɾgılanaɾak idam cezasına çaɾptıɾılmıştıɾ. 15 Кasım 1937 taɾihinde Elazığ Buğday Meydanı'nda infazı geɾçekleşmiştiɾ.

Amed Sportif Deniz Naki Amedspor Seyid Rıza Seyid Rıza kimdir Pir Seyid Rıza
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
alihidir celik     2017-08-31 Zaza Kardesimin tesbitleri yerinde ve hakikati tüm yalinligi ile yansitmaktadir. Dersim Zazalarin ve Türkmenlerin torpadigdir. Orda kürtcülüge soyunanlarin ermeni kirintilari oldugunu tüm Dersimliler istisnasiz bir sekilde bilmektedirler. Bir gün ok yaydan ciktiginda cok feci seyler olacak bunu orda yasiyan herkes acikca söylemektedir. Ermeni kirintilarina olan öfke git gide bir öfke seline dönüsmekte. Zazalar ve Türkmenler onlara kan kusturmak icin hazirliklara coktan basladilar bile.
zaza     2017-08-27 bunlarin hepsi tezgah. khurroistan icin pentagonun,ermenistanin,israyilin tüm serefsizleri Dersimi,Zazalari khurrolara yakinlastirmak icin en assaglik provakasyonlarini sergiliyorlar. dersimde ormanlarin yakilmasi olayi,ferhat tuncun gene yirtik dondan firlayip medyada khurrculuga soyunmasi, yildiz tilbedede ayni sekilde dersimli diye piyasaya sürüp khurrculugu derdime yamamaya calismalari.....
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şeker hastalığından nasıl kurtulurum
Şeker hastalığından nasıl kurtulurum
Kırkpınar flaş gelişme.. Hakemler görevden alındı
Kırkpınar flaş gelişme.. Hakemler görevden alındı