Deniz Baykal'ın hastalığı beyin ödemi nedir belirtileri nelerdir

CHP eski Genel Başkanı ve CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal’ın rahatsızlanması ile birlikte gündeme gelen beyin ödemi tedbir alınmadığı takdirde ölümcül sağlık sorunlarına yol açabiliyor.

Deniz Baykal'ın hastalığı beyin ödemi nedir belirtileri nelerdir

 CHP eski Genel Başkanı ve CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal’ın rahatsızlanması ile birlikte gündeme gelen beyin ödemi rahatsızlığı tedbir alınmadığı halde, ölümcül hasara kadar ciddi sağlık sorunlarına davetiye çıkarabiliyor.

Beyin ödemi isimli bu rahatsızlığın beyinde gerçekleşen bir kanama ya da zehirlenme ile birlikte meydana geldiğine değinen uzmanlar, bu rahatsızlığın aynı zamanda beyinde toksik madde birikmesi veya kansızlık oluşması ile birlikte de ortaya çıktığını belirtiyor.

Belirtileri nelerdir?

Tedbir alınmadığında ölümcül hasarlara kadar varan ciddi sağlık sorunlarına zemin hazırlayan beyin ödemi; baş ağrısı, ani şiddetli bulantı kusma, nöbet geçirme, yüzde veya gözde kayma, bilinç kaybı şeklinde belirtiler veriliyor.

Tedavi süreci nasıl işler?

Beyin ödeminin altta yatan hastalığa bağlı olarak geliştiğini belirten uzmanlar hastalığın tedavi süreci ise;  hastanelerde hastalarının beyin ödemlerinin takibe alındığını sonrasında ise tedavinin Hastalara yüksek volümlü sıvı verilerek ödemin damar içine kaçması sağlanması şeklinde açıklıyor.

CHP eski Genel Başkanı ve CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal’ın rahatsızlanması ile birlikte beyin hastalıklarının gündeme geldiğini belirten uzmanlar beyin sağlığını korumak için ise bireylere bol sıvı tüketimi, düzenli check-up, kalp için gerekli kardiyo egzersizler, tuz tüketimini en aza indirgeme, alkol, kahve, çay ve kola tüketiminde aşırıya kaçmamayı öneriyor.

deniz baykal deniz baykalın sağlık durumu deniz baykalın hastalığı nedir beyin ödemi beyin ödemi nedir beyin ödemi belirtileri nelerdir
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Melikgazi’de şeffaf ihale
Melikgazi’de şeffaf ihale
FETÖ'den alınan futbolcular hakim karşısında
FETÖ'den alınan futbolcular hakim karşısında