Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan Bedelli Askerlik Açıklaması

Cumhurbaşkan Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan açıklamalara göre bedelli askerlik gündemde yok.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan Bedelli Askerlik Açıklaması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan özel bir televizyon kanalına bedelli askerlik bekleyenlere yönelik açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bedelli askerlik konusu ile ilgili olarak şu an gündemimiz de yok ifadelerini kullandı.

Yaptığı açıklama da askerlik kadrosunda eksilme olduğunu belirten Recep Tayyip Erdoğan,  bedelli askerlik için “biz vatansever evlatlarımızı askere bekliyoruz” diyerek sözlerine devam etti.

Özel kanala yaptığı açıklamasın da asker kadrosunda eksilme olduğunu da sık sık yineleyen Recep Tayyip Erdoğan, “Ciddi bir ihtiyacımız var. Asker bir milletiz. Asker bir milletsek gereğini yapalım. Temenni ederim ki bunlar gündemden düşer. Biz yaptık. Ben 16 ay yedek subaylık yaptım.” Dedi.

Bedelli askerlik konusu ile ilgili merak edilenlere canlı yayında cevap veren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, sözlerine” Bedelli askerlik konusunda, şu anda gündemimizde bu yok. Çünkü şu anda ciddi manada asker kadrosunda eksilme var. Onun için biz, vatansever evlatlarımızı askere bekliyoruz. Hele hele üniversite bitirmiş, bedelli askerlik bekliyor. Zaten gelip yapacağın askerlik 6 ay. Bunun da yaklaşık bir 20 günü izin; 5 ay 10 gün. Gel askerliğini yap. Askerlik bir de sana birçok kazanım sağlıyor.” Diyerek devam etti.

 

bedellik askerlik 2017 2018 bedelli askerlik
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şeker hastalığından nasıl kurtulurum
Şeker hastalığından nasıl kurtulurum
Kırkpınar flaş gelişme.. Hakemler görevden alındı
Kırkpınar flaş gelişme.. Hakemler görevden alındı