Cumhurbaşkanı Kabine'yi açıkladı. Kayseri'ye Kabine şoku

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yeni dönemde çalışacağı Bakanları belirledi. Mehmet Özhaseki, Mustafa Elitaş ve Rıfat Hisarcıklıoğlu için bakanlık bekleniyordu. İşte flaş gelişme.

Cumhurbaşkanı Kabine'yi açıkladı. Kayseri'ye Kabine şoku

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde gerçekleştirdiği yemin töreninden sonra Anıtkabir ziyaretinde bulundu ve sonrasında göreve başlayarak kabineyi belirledi. Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı Başkanlık döneminin ilk başkanı olan Recep Tayyip Erdoğan, yeni dönemde kimlerle çalışacağını kamuoyu ile paylaştı. Yeni Kabinede Kayseri'den 10 vekilden hiçbiri yeralamadı. Ancak Kayserili olan Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar, Milli SAvunma Bakanı olarak atandı.


Bakanlık sayısı azaldı
Türkiye Cumhuriyeti Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bakanlar Kurulu'nu açıklarken yaptığı konuşmasında "Büyük Türkiye'nin, 81 Milyonun Başkanı olarak çalışacağız, memnuniyet duyacağız. Yeni yönetim yapısının çatısını tamamen hayata geçirdik. Milletimize verdiğimiz sözleri yerine getirmek için Bakanlarımız ve diğer arkadaşlarımız ile gece gündüz çalışacağız. Bakanlık sayımızı 26'dan 16'ya indirdik. Başkan Yardımcımız ve 16 bakan görev alacak. Bazı bakanlıkları birleştirdik. Bazı bakanlıkları da lağvettik. Şimdi daha hızlı hizmet verilebilecek" dedi.


İşte yeni Kabine
Başkan Recep Tayyip Erdoğan, tek tek yeni Bakanların isimlerini anons ederek, yanına davet etti. Erdoğan ilk olarak Başkan yardımcısını anons etti. Başkan Recep Tayyip Erdoğan, daha önce Çevre ve Şehircilik Bakanı olarak görev verdiği Mehmet Özhaseki'ye, Ekonomi Bakanı olması beklenen Rıfat Hisarcıklıoğlu'na, Grup Başkanvekilliği göreviverilmeyen Mustafa Elitaş'a ve eski Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız'a görev verilmedi. İşte yeni Kabine:
Başkan: Recep Tayyip Erdoğan
Başkan Yardımcısı: Fuat Oktay
Adalet Bakanı: Abdülhamit Gül
Çalışma ve Sosyal Hizmetler Aile Bakanı: Zehra Zümrüt Selçuk
Çevre ve Şehircilik Bakanı: Murat Kurum
Dışişleri Bakanı: Mevlüt Çavuşoğlu
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı: Fatih Dönmez
Gençlik ve Spor Bakanı: Mehmet Kasapoğlu
Hazine ve Maliye Bakanı: Berat Albayrak
İçişleri Bakanı: Süleyman Soylu
Kültür ve Turizm Bakanı: Mehmet Ersoy
Milli Eğitim Bakanı: Ziya Selçuk
Milli Savunma Bakanı: Hulusi Akar
Sağlık Bakanı: Fahrettin Koca
Sanayi ve Teknoloji Bakanı: Mustafa Varank
Tarım ve Orman Bakanı: Bekir Pakdemirli
Ticaret Bakanı: Ruhsar Pekcan
Ulaştırma ve Altyapı Bakanı: Mehmet Cahit Turhan

Türkiye Cumhuriyeti kabine Yeni Bakanlar Bakanlar Kurulu Fahrettin Koca kim Mehmet Ersoy kim Mehmet Kasapoğlukim Fuat Oktay kimdir Milli Egitim Bakani Cevre ve Sehircilik Bakani Enerji Bakani kim
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Fetullah Gülen yakalandı mı. İbrahim Kalın açıkladı
Fetullah Gülen yakalandı mı. İbrahim Kalın açıkladı
Kayserispor’a ceza
Kayserispor’a ceza