Çocuğunuzun Başarısızlık Sebebi Bu Hastalıklar Olabilir

Uzmanlar tarafından yapılan açıklamalara göre, sinsi bir şekilde baş gösteren bir çok rahatsızlık okul çağında ki çocuklarda başarısızlığa sebep olabiliyor.

Çocuğunuzun Başarısızlık Sebebi Bu Hastalıklar Olabilir

Öğrencilerde başarısızlığa yol açan birçok sinsi hastalığa dikkat çeken uzmanlar, velilere uyarıda bulunarak,  okul öncesi ve dönem boyunca çocuklarını genel sağlık kontrolünden geçirmeleri gereken hastalıkları sıraladı.

 Bu rahatsızlıkların başında ise birinci sırada ülkemizde yaygın olarak ortalama 100 çocuktan 40’ında bulunan kansızlık problemi yer aldı.

Basit bir rahatsız olarak görülse de aslında kansızlığın çok tehlikeli bir sağlık problemi olduğuna değinen uzmanlar, kansızlığın tedavi edilmediği takdirde ilerleyen safhalarda, çocukların fizik ve matematik zekâsında azalmaya yol açtığına değindi.

Bu duruma çözüm olarak ise velilere günde; en fazla 1 tatlı kaşığı pekmez, önerilirken çocukları aşırı çay tüketiminden uzak tutmanın gerekliliğine de değinildi.

Sonbaharı yaşadığımız şu günlerde, mevsim alerjisine de dikkat çeken uzmanlar, alerji problemi yaşayan çocukların doktora götürülerek, burun tıkanıklığı,  üst ve alt solunum yolu hastalıkları ile derslerden uzun süre geri kalmalarının önüne geçilebileceğine de değindi.

Öğrencilerin ve velilerin en büyük sorunlarından biri olan hiperaktive ve dikkat eksikliği probleminin ise çocuklarda, konsantrasyon bozukluğu, sıkılma, öğrenme güçlüğü, aşırı hareketlilik durumlarına yol açtığını belirten uzmanlar konuyla ilgili derhal bir doktordan yardım alınmasını gerektiğini belirtti.

Öğrencilerin korkulu rüyalarından olan uyku apnesi probleminin, konsantrasyon bozukluğu, yorgunluk, obezite ve dikkat eksikliğine yol açtığını belirten uzmanlar konuyla ilgili olarak velilere bu durumları yaşayan çocukları bir an önce mutlaka kulak, burun ve boğaz hekimine götürerek tedavi ettirmeleri gerektiği uyarısında bulundu.

 

hiperaktivite konsantrasyon bozukluğu dikkat eksikliği alerji
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şeker hastalığından nasıl kurtulurum
Şeker hastalığından nasıl kurtulurum
Kırkpınar flaş gelişme.. Hakemler görevden alındı
Kırkpınar flaş gelişme.. Hakemler görevden alındı