Çin takvimi nedir? Çin Takvimine Göre Bebeğin Cinsiyetini Öğrenme Yöntemi

Çinliler tarafından uygulanan ve yüzde 80 oranında başarılı olduğu ortaya çıkan cinsiyet hesaplama yöntemi tüm dünyaya yayıldı.

Çin takvimi nedir? Çin Takvimine Göre Bebeğin Cinsiyetini Öğrenme Yöntemi

Çinlilerin asırlardır uyguladığı ve annenin yaşıyla gebelik zamanının hesapanmasıyla ortaya çıkan cinsiyet hesaplama yöntemi bir anda tüm dünyayı etkisi altına aldı. Çin Takvimine göre cinsiyet hesaplama yöntemi'nin başarı oranıysa yüzde 80 oranında gerçeği yansıtıyor.

Kayseri.tempo.org sitesi tarafından düzenlenen habere göre, oluşturulan bir takvim sayesinde gebe kalan annenin yaşı ve doğum zamanı gibi bazı basit tarihlerin bir araya gelmesiyle ultrasona gerk kalmadan bebeğin cinsiyetinin hesaplanması mümkün olabiliyor. Çinililer tarafından yüz yıllardır uygulanan bu yöntemle birlikte yakalanan başarı tüm dünyayı etkisi altına almaya başladı. 
Her ne kadar tıbbi olarak onaylanmasa da bilimsel olarak başarısı yüzde 80'leri geçen bu yöntemin hesaplanmasıysa oldukça kolay.
ÇİN TAKVİMİ NEDİR?
Çin takvimi, Çinlilerin uzun yıllar önce kullandıkları bebeklerin cinsiyetlerini önceden öğrenmeye yaradığı iddia edilen tamamen batıl inançlara dayanan bir takvimdir. Şimdilerde ise çoğunlukla bebek bekleyen çiftlerin meraklarını gidermek için ultrasona girmeden önceki dönemde bebeklerinin cinsiyetini öğrenmelerine yarar.

ÇİN TAKVİMİ GÜVENİLİR Mİ ?
Çin takvimi bilimsel bir gerçeğe dayanmadığı için tabi ki kesin sonuçlar verilmemektedir. Ancak geçmişten gelen iddialar bu takvimin sonuçlarına göre tahmin edilen cinsiyet %70 ile %90 oranında doğru çıkmaktadır. Daha kesin konuşacak olursak iki cinsiyete göre zaten %50 oranında doğruluk payı var. Çinlilerin 700 yıldır kullandığı söylenen Çin takviminin orijinal hali Pekin’de bir üniversitede korunurken inanışa göre eğer Çin takvimine göre hamile kalırsan doğruluk payının da artacağıdır.

ÇİN TAKVİMİ NASIL KULLANILIR?
Çin takvimin vereceği sonular tamamıyla annenin doğum tarihi ve en son regl olduğu tarihe göre belirlenmektedir. Takvime göre,  annenin doğduğu tarihin bebeğinin cinsiyetinde önemli rol oynamaktadır. Öyle ki anne eğer 18 yaşından önce hamile kaldıysa bebeğinin erkek olma ihtimali, ileriki yaşlardaki hamileliğine göre daha fazla. Bu durumu biraz daha ayrıntılı hale getirirsek anne 18 yaşında ise ve ocak ya da mart ayında hamile kaldıysa bebeği kız olur. Geri kalan 10 aydan birinde hamile kaldıysa bebeği erkek olur.

Kayseri Tempo haber sitesi tarafından videoyla da paylaşılan ve anlatılan bu yöntem sayesinde gebe olan anneler bebeklerinin cinsiyetini ultrasona gerek kalmadan yada ultrasona girmeden öğrenebilmekteler.

---

Sosyal Medya
ARŞİV ARAMA
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Erdoğan seçilirse Başkan Yardımcıları kim olacak
Erdoğan seçilirse Başkan Yardımcıları kim olacak
Erü'de Neler Oluyor ?
Erü'de Neler Oluyor ?