Çeşm-i Siyahım düğümü çözüldü - Çeşm-i Siyahım dinle

ATV’nin sevilerek izlenen dizisi Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz’ın sahnesinde ilk olarak izleyicinin beğenisine sunulan Çeşm-i Siyahım şarkısının arkasında ki sır perdesi aralandı.

Çeşm-i Siyahım düğümü çözüldü - Çeşm-i Siyahım dinle

EDHO'da ilk olara yayınlanan  "Çeşm-i Siyahım" ilgi görmeye devam ediyor. Peki, bu müziin arkasında ki gerçek ne?

Ahmet Aslan ve Demet Akalın’ın ses getiren düeti Çeşm-i Siyahım’ın ilk olarak sevilen şarkıcı Candan Erçetin’e teklif götürüldüğü öğrenildi.

Özel bir gazetede yer alan habere göre, Demet Akalın, Ahmet Aslan ile birlikte ‘Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz’ dizisi için Âşık Mahzuni Şerif’in "Çeşm-i Siyahım" türküsünü okumuştu. Oldukça ses getiren çalışmanın perde arkası da bir o kadar dikkat çekici.

İddialara göre çalışma için ilk olarak Candan Erçetin’e teklif götürüldü. Erçetin, Çeşm-i Siyahım türküsünü seçerken stüdyoya Ahmet Aslan’la birlikte girdi. Ancak ilk okumasından memnun kalmayan Erçetin, türküyü ikinci kez okumak istedi. Ve bunu müzik şirketine iletti. 
 
Ancak şirket ‘Kaprise gelemeyiz’ diyerek Erçetin’den vazgeçip Akalın’a teklif götürerek anlaşma sağladığı anlaşıldı. Böylelikle Candan Erçetin’in Ahmet Aslan ile yapacağı düet fikri, türkü seçimi ve şarkı okuması çalışmaları Akalın’a uyarlanmış oldu.

Ahmet Aslan ve Demet Akalın Çeşm-i Siyahım dinlemek için linke tıklayınız

Candan Erçetin Çeşm-i Siyahım Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz Ahmet Aslan Ahmet Aslan Çeşm-i Siyahım dinle Demet Akalın Çeşm-i Siyahım dinle
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Konyaspor son dakika.. Rıza Çalımbay'dan galibiyet yorumu
Konyaspor son dakika.. Rıza Çalımbay'dan galibiyet yorumu
Gamze Özçelik Sosyal Medyada Ne Paylaştı
Gamze Özçelik Sosyal Medyada Ne Paylaştı