Çene Kemiği Erimesi sebebi

Çene kemiği erimesinin nedeni. Çene kemiği erimesinin tedavisi varmı? Çene kemiği neden erir

Çene Kemiği Erimesi sebebi

Çene kemiği hastalığı çoğu kişide görülen bir rahatsızlıktır. Çene kemiği erimesi genellikle orta yaşlarda görülür. Çene kemiği erimesinin nedeni dişlerden de kaynaklanabilmektedir. Çene kemiği erimesi kişinin yüz bölgesinde ki kasların zarar görmesine denilmektedir.

Çene kemiği erimesi kişide görünüm açısından kötü bir görünüme sebebiyet verir. Çene kemiğinin erimesinin de kişinin hayatını olumsuz derece etkilemektedir. En başlı sebepleri diş rahatsızlığından kaynaklanmaktadır. Her rahatsızlıkta olduğu gibi  bu rahatsızlığında zararları olabilmektedir. Erken tanı ile doğru teşhis konulabilmektedir. Orta yaşlarda ortaya çıkan bu rahatsızlık,  küçük yaşta çocuklarda da görülebilir.

Öncelikli olarak alanında uzman bir doktor bulmak gerekir. Tedavi sürecinde dişlere çok dikkat etmek gerekir. Tedavi işlemelerinde , uygulanan bölgeye dikkat edilmelidir. Aksi takdirde yanlış şeylere sebebiyet verebilmektedir. Diş tedavisi ve kanal işlemlerinde kaslarda işlev görememe ve etkin kullanamama gibi durumlar olabilmektedir. Bu durumlarda  arayı uzatmadan ve hastalık ilerlemeden  uzman bir kişiye danışmak gerekir.

Çene kemiği erimesinin bir başka sebebi de : Dişleri gıcırdatma veya dişleri sıkmaktan kaynaklanabilmektedir. Diş gıcırdatma işlemi dişleri sıkarak ses çıkması işlemidir. Dişleri sıkarak alt kısma baskı yapılmaktadır. B u da zamanla çene kemiği erimesine yol açmaktadır.

Çeneye alınan bir darbe kemik erimesine neden olabilmektedir. Çene kemiği tedavisi yapılmaktadır. Bu durum ilerlemeden de doktora gitmek gerekir.

Çene Kemiği Erimesi sebebi Çene kemiği erimesinin tedavisi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kayseri Şeker Tanzim Satış mağazası açtı
Kayseri Şeker Tanzim Satış mağazası açtı
Senegalli yolcuyla hakaret yağdıran sürücüye ilk ceza
Senegalli yolcuyla hakaret yağdıran sürücüye ilk ceza