Çalınan aracını LetGo'da buldu

Çetinkaya Ailesi, 5 ay önce çalınan Doğan marka aracını LetGo isimli alışveriş sitesinde buldu. Hafiye gibi iz sürdü ve sonunda aracına kavuştu.

Çalınan aracını LetGo'da buldu

Güzel ülkemizde yine oldukça ilginç bir olay cereyan etti. 9 Nisan 2017 tarihinde İstanbul'da çalınan 28 TK 791 plakalı Tofaş Doğan marka araç, 5 ay sonra 55 plakalı Tofaş Şahin marka otomobile dönüştürülmüş halde bulundu. Hem de sahibi tarafından ve bir alışveriş sitesinde satılık ilanı içerisinde bulundu.

Tahsin Çetinkaya anlattı
Tahsin Çetinkaya isimli vatandaş "Kardeşim Emre Çetinkaya'ya ait aracımıza LetGo'da dolaşırken rastladık. 28 Plakalı olan aracımızı, 55 Plakalı Samsun plakaya çevirmiş adiler. Araba da Abart kumandalı egzost, 3k değerinde ses sistemi, 1.5k değerinde jinyu geniş lastik, jant ve birsürü ekstrası vardı. Hepsini almışlar üzerinden ve satmışlar. 5 ayı geçkin sürede, İstanbul'da Esenyurt dahil tüm ilçelerin hırsız mahallelerini ve tüm Yedieminleri araştırdık. Bulamadık" dedi.

Nasıl Buldu?
Kardeşi Emre Çetinkaya'ya ait aracı nasıl bulduklarını anlatan Tahsin Çetinkaya, "Araca ait bazı detaylar vardı zaten bizde. Kardeşlerim kaporta boyacı oldukları için kendileri toplamışlardı. 94 model olmasına rağmen tek değişeni vardı aracın. Gerisi orjinal ve kazasız bir araçtı. 15k'ya kadar fiyatı çıkar bu araçların. Ve Tofaş bir hastalıktır kardeşlerim için. Aracın etiketlerine kadar kardeşlerim biliyordu. LetGo'da dolaşırken bir baktık araç bizim araç. Ama aracı Şahin diye satıyorlar. Kasası, iç torpidoları, koltukları, elektirikli camları filan herşeyi Doğan oldugu halde Şahin diye satıyordu. Hemen önceki fotoğrafları ile sonraki fotoğraflarını ve detaylarını karşılaştırdık. Çatlayan sol ön far aynı yerden çatlak, ön farların içini siyaha boyamıştık. Ön tampon altları Doğan tamponu ve altları aynı. Ön sol koltuktaki deformasyonlara kadar, koltuk başlıklarında bizim eklediğimiz ve kimse de olmayan yay sistemine kadar, aynı. Ayrıca motor içinde bazı değişiklikler yapılmış olmasına rağmen motor içinde pütürlü bir bölge vardı. Orasına kadar aynı. Hemen alıcı olarak aradık, buluştuk. Elle ve gözle bakıldıktan sonra aracı sanayide motoruna baktırmak için anlaştık. Bindik arabalarımıza ve ben hemen 155 Polisi aradım. Sanayi'ye girerken hemen motosikletli polis ekipleri sıkıştırıp araçtakileri etkisiz hale getirdi. Araç ile birlikte karakola gittik. Yapılan kontrollerden haklılığımız ortaya çıktı. Çalanlara ve polislere eski fotoğrafları ile aracın üzerindeki detaylar tek tek birebir karşılaştırılarak gösterildi. İşin garip tarafı, 28 plakamıza ait tüp üzerinde. Adamlar plakayı bizim araca geçirmişler muayeneden de geçmiş" açıklaması yaptı.Aracın akıbeti
Tahsin Çetinkaya, "Araca şu anlık el konuldu. Şüpheliler, üniversitenin aracı incelemesinden sonraya kadar, mahkemenin vereceği karara kadar serbest bırakıldı. Bir sürü resmi var birebir benzeyen, çatlaklarına kadar, civatasına kadar herşey kanıtlı bizde. Zaten polislerin hepsi de ikna oldu ama yasal prosedürü bekliyoruz. Aracımıza kavuşacağız" dedi.

Araba hırsızlığı LetGo Tahsin Çetinkaya Hafiye Tahsin Çetinkaya Tahsin Çetinkaya aracını buldu Çalınan araç LetGo satılık Emre Çetinkaya
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şeker hastalığından nasıl kurtulurum
Şeker hastalığından nasıl kurtulurum
Kırkpınar flaş gelişme.. Hakemler görevden alındı
Kırkpınar flaş gelişme.. Hakemler görevden alındı