Burun Tıkanıklığına Ne İyi Gelir Nasıl Geçer

Kış aylarında görülen en büyük sorunlardan birisi olan buru tıkanıklığı, bireyler tarafından evde kolaylıkla hazırlanabilecek karışımlarla giderilebiliyor.

Burun Tıkanıklığına Ne İyi Gelir Nasıl Geçer

Genellikle soğuk algınlığı ile birlikte baş gösteren burun tıkanıklığı, bazı bireylerin günlük yaşantılarını olumsuz yönde etkileyebiliyor.

Uzmanlar ise bu duruma çözüm olarak bireylerin evlerinde hazırlayabileceği bazı karışım önerilerinde bulunuyor.

Özellikle uyunulan odalarda bulunan nem miktarının burun tıkanıklığının başlıca sebepleri arasında yer aldığını belirten uzmanlar, bireylerin uyku öncesi odalarında bulunan kaloriferlerin üzerine bir kapta açık su bulundurmalarını ya da odalarında çaydanlık kaynatmalarını öneriyor.

Tuzlu suyun burun tıkanıklığına benzer birçok rahatsızlıkta etkili olduğuna değinen uzmanlar, 1 ay miktarınca tuzun, 1 çay bardağı su içerisinde eritilerek günde 2-3 kez buruna çekilmesi halinde tıkanıklığını rahatlıkla gidereceğini belirtiyor.

Her daim kokusu ile ön plan çıkan bitkiler arasında ilk sırada yer alan lavanta ise; bir bardak kaynamış suyun içerine bırakılıp en fazla 10 dakika dinlendirildikten sonra, saat başı dikkatli bir şeklide buruna çekildiğinde tıkanıklığı gideriyor.

Az bilinen bitkilerden bir tanesi olan At Kuyruğu bitkisi ise yine koku ise kendisine hayran bırakan bitkilerden olan Nergis çiçeği ile birlikte macun kıvamına getirilinceye kadar ezildikten sonra üzerine bir miktar zeytinyağı ilave edilir ve bu karışım su ile seyreltilerek bekletildikten sonra dikkatli bir günde 2-3 damla halinde buruna uygulanır.

Bir diğer bitki olan mısır kökü ise; bir müddet kaynatılıp soğutulduktan sonra, su, doğal zeytin yağı ve nane ile karıştırıldıktan sonra tıkanıklık giderilene kadar dikkatli bir şekilde buruna çekilir.

burun tıkanıklığı burun tıkanılığına ne yi gelir burun tıkanıklığı nasıl geçir grip soğuk algınlığı boğaz ağrısı kış hastalıkları sonbahar hastalıkları burun akıntısı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Konyaspor son dakika.. Rıza Çalımbay'dan galibiyet yorumu
Konyaspor son dakika.. Rıza Çalımbay'dan galibiyet yorumu
Gamze Özçelik Sosyal Medyada Ne Paylaştı
Gamze Özçelik Sosyal Medyada Ne Paylaştı