Bu Yöntemler Migren Ağrılarını Azaltıyor

Uzmanlara göre kronik hal alamamış olan migren atakları başlandığı andan uygulanabilecek bazı yöntemlerle ilerlemeden iyileştirilebiliyor.

Bu Yöntemler Migren Ağrılarını Azaltıyor

Sosyal hayatın seyrini olumsuz yönde etkileyen migren ağrıları, genel olarak şakak ile başın tepe ve ense noktalarına hissedilir.

Uzmanlara göre çoğu hafta tarafından zonklayıcı, saplanıcı, batıcı gibi ifadelerle tanımlanan migren atakları evde uygulanabilecek basit yöntemlerle de tıbbi müdahaleye gerek kalmadan çözülebiliyor.

Milyonlarca insanın şikâyeti olan migren, kişiyi günlük aktivitelerini yapamayacak kadar etkileyen ve ciddiye alınması gereken bir sağlık sorunu olarak kabul edilmektedir.

Migren Belirtileri Nelerdir?

Uzmanlara göre birçok insanın kâbusu olan migren ataktan bir birkaç gün öncesinde hasta da oluşan, kabızlık, depresyon açlık hissi, sinirlilik, halsizlik, huysuzluk gibi ön belirtilerle kendisini gösteriyor.

Bununla birlikte migren bazı hastalarda ise; ışığa ve gürültüye duyarlılık, hareket ve konuşmada dağınıklık olarak belirti verebiliyor.

Özellikle görüş kısmında bulanıklık ve noktalanmaların oluşması ile sinyal veren migren kol ve bacaklarda iğnelenme hissine bağlı olarak gelişen ağrılar ile de kendini gösteriyor.

Uzmanlar özellikle kadınlarda migren oluşum sebeplerini ise şu şekilde sıralıyor; uykusuzluk, açlık, öğün atlama migrene zemin hazırlayan sebeplerin başında gelirken, aşırı alkol, aşırı kafein ve tein tüketimi, nitrat içerikli gıdalar, flaş benzeri parlak ışıklar, hormon değişiklikleri, stres, anksiyete, bazı soya ürünleri, baklagiller ve füme balık fasfootlar, soslar baharatlar da migren oluşumunu hızlandıran sebepler arasında yer alıyor.

migren migren atağı migren ağrısı migren ağrısına ne iyi gelir
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mustafa Ceceli hakkında flaş iddia.. Michelle Demishevich kimdir
Mustafa Ceceli hakkında flaş iddia.. Michelle Demishevich kimdir
Şeker hastalığından nasıl kurtulurum
Şeker hastalığından nasıl kurtulurum